nedeľa - 19. mája, 2024
, Intímny, úprimný, ľudský. Richard Müller ako Nespoznaný

Intímny, úprimný, ľudský. Richard Müller ako Nespoznaný

V piatok 17. novembra príde do slovenských kín dokumentárny film o jednej z najvýraznejších osobností našej hudobnej scény, Richardovi Müllerovi. Úprimný pohľad do života speváckej legendy odhalí čo sa v skutočnosti skrýva za svetlami reflektorov a akú cenu musí spevák platiť za to, aby mohol robiť prácu, ktorú má rád.

Za unikátnym dokumentárnym filmom „Richard Müller: Nespoznaný“ stojí režisér Miro Remo a kreatívny producent Marek Kučera, ktorí sa počas trojročného nakrúcania pokúsili vyskladať mnohovrstevný portrét obľúbeného speváka. Film sa nakrúcal počas príprav a turné Richarda Müllera s kapelou Fragile v rokoch 2013 – 2016. Snímka však nezobrazuje len lesk reflektorov, bulváru či okázalú tvár vystúpení, ale najmä tvrdú prácu, ktorá sa skrýva za úspechmi Richarda Müllera. Nekonečné cestovania, úsmevy pri rozhovoroch s cudzími ľuďmi, izolácia, stres a únava – aj to je cena, ktorú musí Richard Müller platiť za to, že môže robiť svoju hudbu.

„Témy ako Richardova choroba, skúsenosti s drogami, vzťahy so ženami sa vo filme tiež čiastočne objavia. Ale my sme sa, pravdaže, neznížili na úroveň bulváru. Snažili sme sa tieto momenty zaradiť do kontextu Richardovho života tak, aby ho divák mohol lepšie a komplexnejšie pochopiť. Nemyslím si však, že Nespoznaný je kontroverzný film. Nazdávam sa skôr, že je to film ľudský, film o obdivuhodnom umelcovi, ktorý stále bojuje a to aj navzdory životným komplikáciám, ktoré sa na neho rokmi „navešali“,“ povedal režisér Miro Remo.

Vo filme vystupujú aj viaceré osobnosti slovenského a českého šoubiznisu ako napríklad Dan Bárta, Helena Vondráčková, Martin Dejdar, Marián Čekovský, Adela Banášová, Ján Kuric či Michal Horáček, ktorí sa zamýšľajú nad aurou, úspechmi aj pádmi Richarda Müllera. V 90-minútovom dokumente nechýbajú ani rozhovory s osudovými ženami jeho života – so Soňou Müllerovou, Ivou Bittovou a Vandou Wolfovou.

Premiéru filmu „Richard Müller: Nespoznaný“ si môžete vychutnať v Martine 17. novembra o polnoci (23:59) na Mestskej scéne. Trailer k filmu a viac informácií ohľadom vstupného, či repríz nájdete na mestskascena.sk.

zdroj: asfk.sk

foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *