nedeľa - 14. júla, 2024
, Jana Kirschner si s novou kapelou zaspieva v rodnom Martine už 16. novembra

Jana Kirschner si s novou kapelou zaspieva v rodnom Martine už 16. novembra

Speváčka Jana Kirschner prichádza po troch rokoch na slovenskú hudobnú scénu s výnimočným projektom Moruša. Novinka odvážne spája muzikantov z rôznych hudobných žánrov. Predstaví ju na špeciálnom turné, ktoré zahŕňa šesť koncertov.

Po 15 rokoch som úplne vymenila kapelu, bolo to pre mňa veľmi ťažké. Ale chcela som dať priestor mladým muzikantom a priniesť tak niečo úplne iné ako doteraz. Na turné predstavíme nové piesne z prvej časti albumu Moruša Biela. Ale zahráme aj piesne známe z predchádzajúcich albumov, ktoré prearanžujeme podľa charakteru tohto projektu. Na pódiu sa predstaví 14 muzikantov,“ uviedla pre médiá Jana Kirschner.

Moruša je výbušná a energická, no zároveň jemná a poetická

Kapelu tvoria českí a slovenskí hudobníci, ktorí už v Prahe a Bratislave skúšajú nový repertoár. Kompletne celá kapela sa s Janou Kirschner stretne až koncom októbra. „Teším sa na skúšky aj na turné, je to pre mňa veľká umelecká výzva. Nie je to niečo, čo človek robí každý rok. Celý projekt pripravujeme niekoľko mesiacov a jeho koncertná podoba by mala byť naozaj výbušná, energická, no zároveň jemná a poetická. Presne taká, aká je Moruša,“ doplnila speváčka.

Na turné s dcérou Matildou

Jana Kirschner si vie pracovné povinnosti dokonale zladiť so starostlivosťou o rodinu. Na turné zoberie aj svoju dcéru Matildu. „Verím, že s pomocou našej rodiny a hlavne mojich rodičov to zvládneme. Predsa len nebudem prvá speváčka, ktorá koncertuje a cestuje so svojou dcérou. Niečo podobné robí aj Suzanne Vega, ktorej dcéra počas jedného turné dokonca začala hrať na bubny. Dúfam, že Matilda si vyberie menej náročný hudobný nástroj.“

Sériu koncertov začína 13. novembra v Trenčíne, pokračuje 14. novembra v Bratislave, 15. novembra v Žiline a 16. novembra v rodnom Martine. Nasledujúci týždeň sa predstaví 19. novembra v Prešove a 20. novembra v Banskej Bystrici. Svoj projekt Moruša neskôr predstaví aj v Prahe a v moravskom meste Hranice. Turné v Českej republike Jana Kirschner plánuje na jar budúceho roka. Vstupenky na turné Moruša Biela sú v predaji v sieti Ticketportal. TASR informovala PR manažérka spoločnosti Propaganda House Nora Krchňáková.

autor: tasr, foto: www.ireport.cz

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *