štvrtok - 18. apríla, 2024
, Jar prichádza aj do Martina. Mesto začína s očistou

Jar prichádza aj do Martina. Mesto začína s očistou

Mesto Martin sa aj tento rok postará o pristavenie veľkokapacitných kontajnerov, dočistenie ciest po zime a očisty oddychových zón v jednotlivých mestských častiach.

V celom meste bude postupne rozmiestnených 195 veľkokapacitných kontajnerov na objemný odpad. Zároveň budú v meste dočistené komunikácie od zvyškov posypového materiálu zo zimnej údržby a z nespevnených plôch budú strojovo odstránené nečistoty. „Jarná očista v Martine bude prebiehať postupne v jednotlivých mestských častiach až do 28. mája. V roku 2018 štartujeme s očistou v mestskej časti Stred a následne bude podľa harmonogramu realizovaná aj v ostatných mestských častiach,“ povedala hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.

Rozmiestnenie kontajnerov určí harmonogram

Jarnú očistu pre mesto Martin zabezpečuje spoločnosť Brantner Fatra, s. r. o. na základe zmluvy a je poskytovaná Martinčanom bezplatne. Veľkokapacitné kontajnery budú rozmiestňované na miesta uvedené v harmonograme vždy v piatok po 13.00 h a následne budú odvezené v pondelok, kedy bude miesto taktiež dočistené. Do kontajnerov je možné vkladať objemný a nadrozmerný odpad (starý nábytok, koberce, dvere, umývadlá a pod.), nie však elektroodpad, odpad s obsahom škodlivín alebo odpad zo záhrad. Presný rozpis miest, kde veľkokapacitné kontajnery nájdete spolu s povolenými a zakázanými druhmi odpadu je zverejnený na webovej stránke www.martin.sk.

Odpad, ktorý nepatrí do veľkokapacitných kontajnerov môžu obyvatelia bezplatne odovzdať na zbernom dvore spoločnosti Brantner Fatra, s. r. o. na ul. Robotníckej 20, Martin. Čoskoro odštartujú aj jarné očisty obľúbených oddychových zón v jednotlivých mestských častiach. „Sme veľmi radi, že očisty miest ako je Medokýš či Jedľoviny sa stali obľúbenými podujatiami obyvateľov jednotlivých mestských častí a neváhajú sa pripojiť k dobrovoľníkom, ktorí tieto miesta po zime čistia. Je jasné, že Martinčanom na dobrom stave svojho mesta záleží a chcú zlepšovať jeho stav,“ dodala Zuzana Kalmanová.

Očisty oddychových zón štartujú už 14. apríla na Medokýši v mestskej časti Ľadoveň.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *