utorok - 23. júla, 2024

Jaromír Nohavica a Peter Cmorik spoločne na CD i vo filmu Muzzikanti!

Poriadnou muzikantskou náložou štartujú producenti filmu Muzzikanti propagáciu hudobnej zložky svojho filmu. Podaril sa im husársky kúsok a to, dať dohromady ostravského Jarka Nohavicu s päťnásobným slovenským slávikom Petrom Cmorikom.

Slovenská hviezda s charizmatickým rockovým chraplákom a megaúspešný pesničkár sa zavreli do štúdia kde vytvorili jednu zo zásadných piesní nového filmu Muzzikanti, ktorého premiéra sa uskutoční vo februári 2017. Mystická pieseň „Kříž svůj neseme“, ktorej hudbu prekvapivo nenapísal Jarek, ale Peter Cmorik je so spoločným textom Jarka Nohavicu a Petra Šišky, veľkou poctou všetkým muzikantom, ktorí už nie sú medzi nami, ale vďaka svojím piesňam stále žijú v našich srdciach. Podmanivá melódia i silný text Vás budú nútiť počúvať  tento duet stále znova a znova, a to aj vďaka mimoriadne podarenému soundu, za ktorým stojí zvukový majster Daniel Hádl a neotrelému aranžmánu Leška Wronky, ktorý má na starosti celú filmovú muziku Muzzikantov.

Keďže ide o prvú z dvadsiatky autorských piesní, ktoré sa objavia už 11. 11.2016 na očakávanom CD Muzzikanti, producenti sľubujú i pútavý videoklip, ktorý odhalí prvú filmovú ochutnávku a ponúkne atmosféru neokukaného Těšínského Slezska. Premiéra piesne „Kříž svůj neseme“ sa uskutočnila v piatok 30. 9.2016 a vraj zďaleka nepôjde o jediný počin oboch pesničkárov na albume Muzzikanti.  Hviezdne CD posilnia svojím hlasom i Marta Jandová, Markéta Konvičková, Pavel Callta, Albert Černý, Roman Izzi Izaiáš, Kollárovci, Martin Dejdar a mnoho ďalších, skrátka Muzzikanti!!!

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica, Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica vydáva svoju novinku DROBNOSTI. Novinka je nielen predzvesťou pripravovaného nového albumu, vyhlásením výnimočných …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *