utorok - 16. apríla, 2024
, Jaroslav Johny Staník: Radšej budem riskovať život pri plnení svojich snov ako vo fabrike a len snívať

Jaroslav Johny Staník: Radšej budem riskovať život pri plnení svojich snov ako vo fabrike a len snívať

Tentokrát sme mali skutočne živelného hosťa, ktorý priniesol kopu dobrej energie a podelil sa o viacero vzácnych myšlienok. Zavítal k nám cestovateľ Jaroslav „Johny“ Staník z Martina, ktorý sa rozhodol stopom prejsť okolo sveta.

Tento dobrodružný spôsob prepravy ho vždy bavil. Začalo sa to stopom po Slovensku a Česku, no keďže  Johnymu to nestačilo, lebo má rád extrémy, rozhodol sa rovno precestovať svet. Zatiaľ precestoval západnú Európu, časť Afriky aj Spojené štáty. S našimi poslucháčmi sa podelil o zážitky ale aj rozdielne postoje ľudí k jeho životnému štýlu. „Pre Slováka som žobrák a robím hanbu svojej krajine, ale keď prídem do Ameriky alebo do Afriky a poviem, že cestujem okolo sveta stopom a  bez peňazí, tak mi povedia „wau, ty si špica“.

Aktuálne sa Johny chystá do Mexika, kde bude pokračovať stopom cez centrálnu Ameriku do Panamy. Plánuje prejsť jedným z najnebezpečnejších miest sveta, kde okrem divokých zvierat v džungli hrozí nebezpečenstvo zo strany drogových kartelov. Keď sa mu to podarí, bude prvým Slovákom v histórii, ktorý celé toto územie prešiel pešo. My mu držíme palce a tešíme sa na ďalšiu návštevu! Viac sa dozviete z rozhovoru Jara Staníka s Brankom:

Johny nám poprial aj k piatym narodeninám, ktoré aktuálne oslavujeme…ďakujeme a posielame úsmev

 

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Stanislav Thomka, „Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

„Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

Stanislav Thomka hovorí, že svoj pozitívny vzťah ku kultúre si budoval už od detstva, preto …