streda - 24. apríla, 2024
, Legendárne vystúpenie Davida Bowieho na Glastonbury prvýkrát na nosičoch

Legendárne vystúpenie Davida Bowieho na Glastonbury prvýkrát na nosičoch

 Záznam koncertu Davida Bowieho na festivale Glastonbury v roku 2000 vychádza 30. novembra prvýkrát na CD a DVD. Obsahuje veľa jeho hitov a tiež exkluzívne zábery z koncertu a jeho zákulisia.

Vydanie zahŕňa tiež Bowieho poznámky, ktoré pôvodne napísal pre časopis Time Out. Osobitým štýlom v nich popisuje prípravu na show: Od roku 1990 som prešiel časom tisícročia bez toho, aby som odohral jediný hitový koncert. Áno, Áno, Áno, viem, že som zahral na posledných vystúpeniach štyri alebo päť trhákov, ale držal som sa celkom dobre. Rozhodol som sa, že radšej známe skladby nechám pre Glastonbury. S pár vrtochami, samozrejme.

Obal DAVID BOWIE ‘GLASTONBURY 2000’ pochádza z dielne Jonathana Barnbrooka, ktorý so spevákom pracoval na grafike k albumom Heathen, The Next Day a Blackstar. Známa novinárka, spisovateľka a Bowieho fanynka Caitlin Moran, ktorá pre The Times napísala recenziu pôvodného koncertu, vytvorila pre platňu vlastný príspevok.

Spoluorganizátorka festivalu Glastonbury Emily Eavis vydanie setu komentovala: Často sa ma pýtajú na najlepšie vystúpenie, ktoré som na Glastonbury videla. Koncert Davida Bowieho z roku 2000 je práve tým, čo ma vždy napadne ako prvé. Bolo to kúzelné, obrovské množstvo ľudí ho pozorovalo so zatajeným dychom. Bowie rozprával krásne historky o tom, ako na festivale hral prýkrát v roku 1971, prespával na farme a vystupoval počas východu slnka. A zahral úžasnú, emotívnu show“.

David Bowie je považovaný za jedného z najvplyvnejších hudobníkov dvadsiateho storočia. Vydal cez dvadsať štúdiových albumov, z ktorých sa jedenásť vyšplhalo na prvé priečky britských hitparád. Jeho posledný album Blackstar vyšiel 8.januára 2016, dva dni na to David Bowie zomrel na rakovinu.

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová, Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Po skladbe Prichádza pokoj, predstavuje speváčka Sima Magušinová ďalšiu novinku z pripravovaného albumu. Spolu so Zuzkou …