streda - 24. apríla, 2024
, Je plávanie s deťmi najlepším cvičením pri astme?

Je plávanie s deťmi najlepším cvičením pri astme?

Zima je tu a prináša so sebou nepríjemné podmienky. Nie je to len chlad, ktorý sa s touto časťou ročného obdobia automaticky spája, ide aj o suchý vzduch, ktorého je v zime v dome viac než dosť, pretože vykurovacie zariadenia idú naplno.

Dôvod na dovolenku s deťmi

Nie všetkým to prekáža, no nájdu sa aj ľudia, čo nedokážu suchý vzduch v miestnosti dobre znášať. Oveľa horšie je to v prípade, ak trpíte chronickým ochorením dýchacích ciest, teda astmou. Ak sa problém týka ale vašich detí, je to ešte horšie. Kto má takéto zdravotné komplikácie, veľmi dobre vie, že proces liečby nie je jednoduchý a v niektorých prípadoch šanca na zlepšenie ani moc nie je.

Len v spojených štátoch amerických trpí astmou každé 1 z 11 detí. Zistilo sa ale, že práve v takýchto prípadoch je dobrou pomôckou a prevenciou plávanie, ktoré môžete absolvovať počas víkendového pobytu s deťmi. Prezradíme vám, prečo?

Astma a klasické cvičenie

Astma je chronický zápal dýchacích ciest alebo bronchiálnych rúrok v pľúcach. Klasické cvičenie je pre deti preto často namáhavé nie len svojou aktivitou, ale aj tým, že vzduch v pľúcach sa pri rýchlejšom dýchaní rýchlo mení a vysušuje. Ak je vzduch pri tejto činnosti viac suchý, dýchacie svaly sa stláčajú a obmedzuje sa jeho prietok.

Aj z tohto dôvodu je dobré mať doma izbový teplomer s vlhkomerom, ktorého hodnoty vás upozornia na nízke hranice vlhkosti. Tá je pre astmatikov vhodnejšia, na základe čoho sa aj mnohí odborníci zhodujú na tom, že plávanie je pre takto chorých ľudí vhodné. Samozrejme, že si to musíte ošetriť svojím spádovým lekárom, ktorý vám môže dať odporúčania.

Výhodné kúpanie

Vlhké a parné prostredie v krytej plavárni môže byť pre tieto deti určitou náhradou fyzickej aktivity. Avšak, musíte si vybrať také prostredie, kde neprídete do kontaktu s chlórom. Aj keď to neznamená, že to môže automaticky uškodiť. Dráždivosť by sa ale dostaviť mohla.

V takomto prípade si zaobstarajte domáci wellness. V kúpeľni alebo inej miestnosti. Ideálne materiály, ktoré dobre pracujú s vlhkosťou a neodporujú tvorbu suchého vzduchu sú aj kvalitné tatranské profily. Je len na vás, pre akú úpravu sa rozhodnete, myslite pritom ale na svoje deti. Plávanie v bezpečnom prostredí urobí dobre všetkým členom rodiny, takže ani túto možnosť by ste nemali zavrhovať, či už máte v rodine astmatika alebo nie. Plávanie pomáha.

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

záhradné ploty, Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Stavba oplotenia sa neustále vyvíja a prichádza s novými trendmi a inováciami. S narastajúcim dôrazom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *