sobota - 18. mája, 2024
, Skupina Hrdza predstavuje nový vianočný klip

Skupina Hrdza predstavuje nový vianočný klip

Skupina Hrdza vydala nový vianočný singel Žehnaj dieťa. Je to autorská pieseň lídra skupiny, Slavomíra Gibartiho, ktorá nevznikla primárne k Vianociam, ale napísal ju koncom septembra pre svoju tretiu dcérku, ktorá sa má narodiť koncom roka.

„Myslel som si, že zostane v šuflíku, ale dlho si tam neoddýchla. Pieseň je o tom ako rodina, príbuzní a známi prajú všetko dobré do života novonarodeniatku. V piesni hrám na mandolínu, ktorá u mňa visela na stene asi 12 rokov a večer pred nahrávaním som ju náhodou zobral do ruky a oprášil,“  povedal o skladbe Slavo.

V refrénoch spieva detská spevácka skupina Šafolka zo Smižian a slohy si rozdelili speváčka Susanna Jara, ktorá ich spieva po rusínsky a slovenský text Slavo. Videoklip  nakrúcali so známym režisérom klipov Jaroslavom Jarisom Vaľkom koncom novembra a začiatkom decembra 2017 postupne vo Vysokých Tatrách, v interiéri drevenice rezortu Chaty Rozprávkovo v Tatranskej Lomnici a vonkajšie scény v Ždiari.

„Šťastie nám hojne prialo, lebo práve v obidve soboty, kedy sme točili, napadal sneh a prišla zima, a naozaj to vyzeralo ako na Vianoce. V Ždiari, keď sme začínali točiť scény s kočom a konským záprahom, bolo dokonca mínus 9 stupňov. Atmosféra pri natáčaní bola veľmi príjemná, ako keby sa na Vianoce zišla jedná veľká, asi 70 členná rodina,“ dodal Slavo.

Hrdza zverejnila klip na svojom youtube kanáli 7.12.2017. Je to prvý singel z pripravovaného albumu, ktorý chcú vydať na jar 2018.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *