piatok - 24. mája, 2024
, Martinský hudobník Michal Kulich: Našim protivníkom sme my sami

Martinský hudobník Michal Kulich: Našim protivníkom sme my sami

Miklovica bola tento raz v neobvykle pokojnom…meditačnom… ladení, do nášho štúdia zavítal hudobník Michal Kulich, ktorý pochádza „úplne presne z Martina.“ Na scéne pôsobí vyše 15 rokov a nedávno vydal svoj prvý album JednoDuchý.

Okrem spevu na jeho debutovke môžete počuť zvuky afrických bubnov, nepálskej flauty, tibetské spievajúce misy, zvuky gitár či prírody. Michal je aj autorom textov, inšpirujú ho najmä filozofické témy a v niektorých skladbách sa objavia aj mantry – hymnus, texty používané pre relaxáciu a alternatívne liečenie.

Michal pochádza z muzikantskej rodiny, pričom v hudbe je samouk. Jeho záľubou však boli aj bojové umenia, s ktorými sa mu spájala práve flautová hudba, ktorá ho napokon priťahovala viac. Jeho žánrové spektrum je však pestré. Zahral si jazz, metal, okrem toho účinkoval aj v známej martinskej kapele Bačova fujara….a ako „správny rocker a punker“ sa v tomto období občas s chlapcami prebehol aj nahý po sídlisku 😃

Michal verí na čísla, no ako dodal, veľmi im nerozumie…možno aj preto vraj často zabúda, koľko má rokov 🙂 Viac o tvorbe Michala Kulicha sa dozviete z nášho archívu…Prajeme príjemné, naozaj pohodové počúvanie.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, „Slnečný“ Ďuri Hnilica v Miklovici: Múza prichádza v láskovom ošiali

„Slnečný“ Ďuri Hnilica v Miklovici: Múza prichádza v láskovom ošiali

Miklovica je po dlhšej prestávke späť, Robo Mikla naštartovaný a v štúdiu opäť  veselá atmosféra. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *