nedeľa - 19. mája, 2024
, Jo Nesbo v Turčianskej knižnici v Martine vďaka živému prenosu z Bratislavy (6. mája)

Jo Nesbo v Turčianskej knižnici v Martine vďaka živému prenosu z Bratislavy (6. mája)

Turčianska knižnica v Martine organizuje pre všetkých fanúšikov priamy prenos z bratislavskej besedy, ktorej hosťom bude populárny nórsky spisovateľ – Jo Nesbo. Nenechajte si ho ujsť naživo už 6. mája o 19-tej hodine večer.

Jo Nesbo – Spisovateľ, hudobník a ekonóm, patrí v súčasnosti medzi najuznávanejších nórskych autorov kriminálnych románov. Debut The Bad Man (Flaggermusmannen) zožal v roku 1997 obrovský čitateľský úspech a získal cenu Glass Key Award. Román Zrada (The Redbreast – Rodstrupe) bol preložený v 33. krajinách sveta a vďaka nim sa čitatelia z neškandinávskych krajín mohli zoznámiť s týmto výnimočným autorom.

Jo Nesbo bol v mladosti úspešným prvoligovým futbalistom, ale keď si poranil šľachy, so športom skončil. Vyštudoval ekonómiu a stal sa z neho úspešný finančný analytik. Založil populárnu skupinu Di Derre, ale stále ho to ťahalo k písaniu. Dnes je vyhľadávaným autorom, ktorý má v polícii svoje zdroje a tak môže priamo pozorovať ich prácu. „Lepšie sa mi potom tvorí fikcia,“ prezrádza Jo Nesbo, ktorý dokáže v príbehoch šikovne narábať s humorom a jemnou iróniou, čo vynikajúco vystihol v kvalitných prekladoch Jozef Zelizňák.

, Jo Nesbo v Turčianskej knižnici v Martine vďaka živému prenosu z Bratislavy (6. mája)

Zdroj: martinus.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *