pondelok - 22. júla, 2024
, Jubilant Boris Hovorka na žilinskej radnici

Jubilant Boris Hovorka na žilinskej radnici

Mesto Žilina si váži osobnosti, ktoré svojou prácou prispeli k rozvoju mesta a jeho reprezentácii. Medzi najvýraznejšie osobnosti v oblasti žilinského športu patrí PaedDr. Boris Hovorka, ktorý sa nedávno dožil 80 rokov.

Na Radnici mesta Žilina prijal Borisa Hovorku druhý zástupca primátora Anton Trnovec. Odovzdal mu ďakovný list mesta Žilina za dlhoročnú činnosť a zásluhy v žilinskom športe a vysokoškolskej telesnej výchove. Poďakoval mu za jeho celoživotnú prácu pre šport v našom meste a do ďalších rokov mu zaželal hlavne pevné zdravie.

PaedDr. Boris Hovorka sa narodil 26. 12. 1935. Už v mladosti športoval, venoval sa hlavne hádzanej a lyžovaniu. Od roku 1961 pôsobil v Žiline ako asistent na katedre telesnej výchovy dnešnej Žilinskej univerzity. Pri niekdajšej TJ Slávia VŠDS založil hádzanársky oddiel mužov. V rokoch 1972 a 1973 viedol aj československú reprezentáciu žien v hádzanej. Ako tréner lyžovania vychoval viacerých majstrov Slovenska i Československa.

V rokoch 1976 až 1989 bol Boris Hovorka vedúcim tajomníkom Okresného výboru Československého zväzu telesnej výchovy (ČSZTV). Významnou mierou sa podieľal na výstavbe Športovej haly na Bôriku. Pôsobil aj ako manažér družstva basketbalistov TJ Slávia VŠDS v osemdesiatych rokoch minulého storočia, keď sa Žilinčania umiestňovali na popredných miestach v ČSSR.

, Jubilant Boris Hovorka na žilinskej radnici

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina, zilina-gallery.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *