štvrtok - 25. júla, 2024
, V Žiline vznikla Asociácia profesionálnych mímov

V Žiline vznikla Asociácia profesionálnych mímov

V nedeľu 17. januára na ustanovujúcom valnom zhromaždení v Žiline bola vytvorená Asociácia profesionálnych mímov, ktorú tri roky bude viesť mím Miroslav Kasprzyk.

Na prvom valnom zhromaždení sa stretli zakladajúci členovia Asociácie profesionálnych mímov a prípravný výbor v zložení Miro Kasprzyk, Vlado Kulíšek a Adrián Ohrádka. Cieľom združenia bude zhromaždiť čo najviac umelcov od klasickej pantomímy až po klaunov, fyzické divadlo, nonverbálnych umelcov či hercov Nového Cirkusu.

Pozornosť asociácie sa zameria na nový projekt PANart – medzinárodnú súťaž v pantomíme pre všetky umelecké školy, konzervatóriá, vysoké umelecké školy a akadémie. Prvý ročník zorganizovalo Súkromné tanečné konzervatórium Liptovský Mikuláš. Podujatie Festival PAN mal veľký úspech a ukázal nevšedný potenciál a veľkú šancu na založenie významnej tradície. Pre študentov by projekt znamenal možnosť javiskovej prezentácie, konfrontácie s publikom a výmenu umeleckých skúseností pod dohľadom profesionálov a odborníkov.

Asociácia profesionálnych mímov dáva do budúcna veľký priestor pre všetkých členov. Momentálne je však podľa predsedu združenia, Miroslava Kasprzyka, nutné zistiť oblasti, námety a myšlienky do ktorých môže asociácia vstúpiť a pozitívne ich podporiť či profesionálne im pomôcť. Venovať sa chcú aj spoločným podujatiam, vlastnej tvorbe. Majú záujem osloviť svojich potencionálnych partnerov a ekonomicky sa vyvíjať.

Zdroj: teraz.sk
Foto: pantomima.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *