piatok - 24. marca, 2023
, Jureš z Fallgrapp: Hudbe až tak moc nerozumiem, je to skôr pocitová záležitosť

Jureš z Fallgrapp: Hudbe až tak moc nerozumiem, je to skôr pocitová záležitosť

Už tento piatok sa v Žiline (Smer Music Bar, 20 hod.) predstaví Fallgrapp – netradičné hudobné zoskupenie,  v ktorom sa podmanivo spája elektronika s akustickými nástrojmi, husľovým triom a ženským vokálom.  

Ich živé koncerty charakterizuje nezameniteľná intímna atmosféra, zaujímavo vrstvené aranžmány, zvuková a harmonická pestrosť a netradičný prístup k textom v slovenčine. Za dobu svojej existencie koncertovali na prestížnych festivaloch, ako je Festival Pohoda, Grape, Colours of ostrava, Eurosonic Noorderslag, United Islands, či Showcase Wave Festival.

Ich debutový album s názvom “Rieka” (2014) získal štyri ocenenia: v kategóriách Album roka 2014, Singel roka 2014, Debut roka 2014 a Nahrávka roka 2014 v kategórii Elektronická hudba. Len pred pár dňami sa im ušlo ocenenie na udeľovaní cien Radio Head Awards a to v hlavnej kategórií Album roka. Dokopy tak už majú 5 sošiek.

O ocenení, turné, hudbe a mnohom ďalšom sa s Jurešom Líškom porozprávala Eva Lacová.

Ak chcete vyhrať 2 vstupenky na koncert Fallgrapp v Žiline napíšte nam na sutaz@rebeca.sk koľko ocenení už má kapela na konte celkovo v rámci Radio Head Awards a) 1 alebo b) 5.

Súťaž ukončená, výherca: Adrián Štípala

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Erika Jurinová, Erika Jurinová: „Naše nemocnice môžu byť v hospodárení príkladom aj pre tie ostatné na Slovensku“

Erika Jurinová: „Naše nemocnice môžu byť v hospodárení príkladom aj pre tie ostatné na Slovensku“

Vedeli ste, že Žilinský Samosprávny Kraj je spomedzi ostatných krajov najväčším prevádzkovateľom regionálnych nemocníc? Ako …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *