štvrtok - 30. marca, 2023
, Kam po skončení základnej školy? ŽSR ponúkajú perspektívne štúdium

Kam po skončení základnej školy? ŽSR ponúkajú perspektívne štúdium

Žiakom základných škôl, ktorí si ešte nevybrali stredoškolské štúdium, môže v rozhodovaní pomôcť projekt „Kam po skončení základnej školy – ŠTUDUJ DOPRAVU,“ ktorého cieľom je zvýšiť záujem verejnosti o štúdium na stredných odborných školách v oblasti dopravy a techniky. Prezentácia učebných odborov v oblasti dopravy sa uskutoční 24. a 25. marca v čase od 9:00 do 15:00 pri železničnej stanici vo Vrútkach.

Na akcii sa zúčastnia aj Železnice Slovenskej republiky, najväčší zamestnávateľ na Slovensku s ambíciou získať budúcich kvalifikovaných zamestnancov z radov študentov, ktorí sa v súčasnosti rozhodujú čo a kam ísť študovať. V rámci dvojdňového programu budú mať školáci v podobe ukážok rôznych povolaní možnosť vyskúšať si riadenie dopravy z pozície výpravcu na modelovej železnici, riadenie rušňa prostredníctvom ETCS zariadenia (moderného vlakového zabezpečovača), navštíviť priestory rušňa či kamiónu a oboznámiť sa s diagnostikou a „smart“ ovládaním vozidiel.

Odborníci z oblasti dopravy poskytnú záujemcom kariérne poradenstvo s alternatívami ďalšieho profesijného smerovania. Žiaci a rodičia sa dozvedia, aké učebné odbory v oblasti dopravy je možné študovať na stredných odborných školách v Žilinskom, Banskobystrickom a Trenčianskom kraji. Žilinská univerzita v Žiline predstaví aj možnosti následného vysokoškolského štúdia.

Vstup na podujatie je bezplatný. Viac informácií nájdete na stránke zsr.sk.

zdroj: ŽSR

foto: vlaky.net

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

HK Martin, V zápase plného zvratov sa z víťazstva tešila Trnava. Stav série je opäť vyrovnaný

V zápase plného zvratov sa z víťazstva tešila Trnava. Stav série je opäť vyrovnaný

V štvrtom zápase štvrťfinálovej série SHL Martin nestačil na hostí z Trnavy. Po dvoch tretinách …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *