streda - 28. februára, 2024
, Kam po skončení základnej školy? ŽSR ponúkajú perspektívne štúdium

Kam po skončení základnej školy? ŽSR ponúkajú perspektívne štúdium

Žiakom základných škôl, ktorí si ešte nevybrali stredoškolské štúdium, môže v rozhodovaní pomôcť projekt „Kam po skončení základnej školy – ŠTUDUJ DOPRAVU,“ ktorého cieľom je zvýšiť záujem verejnosti o štúdium na stredných odborných školách v oblasti dopravy a techniky. Prezentácia učebných odborov v oblasti dopravy sa uskutoční 24. a 25. marca v čase od 9:00 do 15:00 pri železničnej stanici vo Vrútkach.

Na akcii sa zúčastnia aj Železnice Slovenskej republiky, najväčší zamestnávateľ na Slovensku s ambíciou získať budúcich kvalifikovaných zamestnancov z radov študentov, ktorí sa v súčasnosti rozhodujú čo a kam ísť študovať. V rámci dvojdňového programu budú mať školáci v podobe ukážok rôznych povolaní možnosť vyskúšať si riadenie dopravy z pozície výpravcu na modelovej železnici, riadenie rušňa prostredníctvom ETCS zariadenia (moderného vlakového zabezpečovača), navštíviť priestory rušňa či kamiónu a oboznámiť sa s diagnostikou a „smart“ ovládaním vozidiel.

Odborníci z oblasti dopravy poskytnú záujemcom kariérne poradenstvo s alternatívami ďalšieho profesijného smerovania. Žiaci a rodičia sa dozvedia, aké učebné odbory v oblasti dopravy je možné študovať na stredných odborných školách v Žilinskom, Banskobystrickom a Trenčianskom kraji. Žilinská univerzita v Žiline predstaví aj možnosti následného vysokoškolského štúdia.

Vstup na podujatie je bezplatný. Viac informácií nájdete na stránke zsr.sk.

zdroj: ŽSR

foto: vlaky.net

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *