piatok - 21. júna, 2024
, Kapela Bod Omylu má nový album a vyráža na turné!

Kapela Bod Omylu má nový album a vyráža na turné!

Talentovaná alternative-rocková formácia Bod Omylu prichádza tri roky po svojom debute s novým albumom FENIX. Už v októbri k nemu vyšiel rovnomenný titulný singel a teraz sú na rade klubové koncerty.

Bod Omylu majú za sebou úspešné obdobie. Po koncertnom lete ozdobenom vystúpením na jednom z najväčších európskych festivalov Woodstock prichádzajú s novým štúdiovým počinom. Album FENIX obsahuje skladby, ktoré mapujú uplynulé dva roky diania v kapele a kreatívneho rozvoja jej členov. Viac nám o ňom prezradil spevák a gitarista skupiny Bod Omylu Lukáš Turiak: „Tento album pre nás veľa znamená, pretože zachytáva doposiaľ najkrajšie a zároveň najnáročnejšie obdobie nášho fungovania. Prvé skladby vznikali už začiatkom minulého roka, pričom medzi jednotlivými nahrávacími „sessions“ boli vždy niekoľkomesačné rozostupy. Takto postupne vznikli v roku 2015 štyri single a následne v priebehu tohto roka ďalších sedem skladieb. Ani sa mi nechce veriť, ako rýchlo to ubehlo.“

Zvukovej stránke novej štúdiovky dominujú gitary a všetky texty sú v slovenčine. V porovnaní s debutom Nechaj sa ovládnuť (2013) však na albume pribudlo viac elektronických prvkov a badateľná je aj posun v kompozičných štruktúrach skladieb. Podľa lídra skupiny Bod Omylu je za tým zmena štýlu: „Ako hudobníci aj ako ľudia sme dozreli a to sa muselo prirodzene odraziť aj na našej tvorbe. Album je naozaj rôznorodý, nachádzajú sa na ňom tvrdšie skladby aj piesne s popovejšími aranžmánmi, no aj pri tých jednoduchších kúskoch sme sa vždy snažili zakomponovať  do skladby prekvapivé momenty a experimentovať. V textoch chceme podávať myšlienku a nevypúšťať slová len tak do vetra, aby vypĺňali melódiu. Výnimkou je snáď len singel Naskoč! pri ktorom som sa nechal totálne uniesť a sústredil som sa viac na hru so slovenčinou než na výpovednú hodnotu. A mimochodom, na celom albume sa nachádza iba jedna pieseň s romantickou tematikou, na čo som naozaj pyšný,“ dodal s úsmevom Lukáš.

FENIX sa nahrával, mixoval a mastroval v GM recording studiu u Martina Roženka. Album si kapela produkovala sama a k titulnej rovnomennej skladbe už stihla vydať aj videoklip v spolupráci s VLN Productions. O album art sa postarala talentovaná umelkyňa Lea Mendelová a obal CD graficky upravil mladý dizajnér Borisovich. Album FENIX si vo fyzickej podobe môžete zakúpiť online cez shop.bodomylu.sk alebo priamo na koncertoch, ktorých má Bod Omylu do konca roka pred sebou ešte osem.

Zoznam koncertov a všetko o kapele Bod Omylu nájdete na oficiálnom webe bodomylu.sk alebo na Facebooku.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *