štvrtok - 25. júla, 2024
, Katka Knechtová v novej skladbe odhaľuje naše „Svety“!
Zdroj: Martin Kazimír

Katka Knechtová v novej skladbe odhaľuje naše „Svety“!

„Svety“. Tak sa volá podmanivá novinka speváčky, skladateľky a textárky Kataríny Knechtovej. Úspešná hudobníčka odpremiérovala novinku v megašou Československá Superstar, kde Katka hviezdi v porote.

Skladbu produkoval RandyGnepa, hudbu aj text má na konte sama Katarína. Speváčka si dokonca napísala aj scenár k videoklipu, ktorý režíroval Martin Kazimír. „Chyťme sa za ruky, duša je krajinou, nech sa viac nemusíš báť, zastavme bozkom svet, netúžim po inom, čo viac si môžeme priať…“ Spieva Katka Knechtová v novinke s názvom „Svety“, ktorú si sama otextovala aj zhudobnila.

, Katka Knechtová v novej skladbe odhaľuje naše „Svety“!
Zdroj: Martin Kazimír

Keďže som chcela, aby pieseň mala tanečnejší charakter, voľba produkcie padla na môjho hudobného brata Randyho Gnepu, skladbu som nahrávala v mojom domovskom štúdiu – Studio7. Pesnička je o svetoch v nás. O svete, ktorý prežíva každý z nás v sebe a svet, aký žijeme navonok. O tom, že ľudská duša je nekonečnou krajinou, v ktorej je možné úplne všetko. Každý prežíva svoj vnútorný svet, ktorý je často v konflikte s tým vonkajším, reálnym a ľudia sa často boja ísť za svojim vnútorným pocitom, zdôverila sa Katarína Knechtová.

K novému singlu stihla Katka nakrútiť aj emotívny videoklip. Klip sa nakrúcal v ruinách starej opustenej budovy v Bratislave. Réžiu klipu má na konte Martin Kazimír.Vo videoklipe účinkujú herci aj neherci, Branislav Altus, Barbora Andrešičová, Bronislava Kováčiková, Maroš Laurinec, Juraj Očenáš, Tomáš Pokorný, Paulína Repčíková.

Námet som si napísala sama. Scenáristicky ho spracoval a réžie sa ujal Martin Kazimír, s ktorým som už spolupracovala pri videoklipe k singlu Naveky. Hlavným kameramanom klipu je Mário Ondriš. Klip ma celistvý príbeh, sníma vnútorné konflikty šiestich postáv, ktoré prežívajú svoje vnútorné svety, túžia po niečom, ale nevedia alebo boja sa to často navonok prejaviť,” hovorí Katka Knechtová.

Katka aktuálne skladá nové piesne, a to nielen pre seba, ale aj na nový album Lucie Bílej. Leto má nabité koncertami a teší sa na festivaly. Na jeseň chystá Katka pre fanúšikov prekvapenie v podobe zaujímavých koncertov.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica, Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica vydáva svoju novinku DROBNOSTI. Novinka je nielen predzvesťou pripravovaného nového albumu, vyhlásením výnimočných …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *