sobota - 18. mája, 2024
malé zrkadlo, Každá žena potrebuje svoj ženský kútik
Ilustračné foto: Lia Koltyrina / Shutterstock.com

Každá žena potrebuje svoj ženský kútik

Niekedy nám to ani nepríde, no v skutočnosti zisťujeme, že máme skutočne veľa vecí, ktoré sú často rozhádzané po celom dome. Nejde o žiadne veľké veci, ale o maličkosti, ako sú rúže, laky na nechty, hrebene či malé zrkadielka. Zákon schválnosti je, že vždy keď sa ponáhľame, tak hľadáme vec, ktorá nie je nikde po ruke. Ako si s tým poradiť?

Takzvaný „ženský kútik“ je skutočne potrebný pre každú ženu. Môže ísť o klasický toaletný stolík alebo o nejaký obyčajný stôl, na ktorom budete mať poukladané a uložené veci, ktoré potrebujete. Prečo takéto miesto potrebujete a ako si v ňom najlepšie zoradiť veci?

1. Správna veľkosť je dôležitá

Ak máte malú spálňu, zbytočne si nekupujte stolík, ktorý vám zaberie príliš veľa miesta. Rovnako ak nemáte až tak veľa kozmetiky, veľký stolík vám bude zbytočný. Skúste sa preto zamyslieť nad priestorom, ktorý máte k dispozícii a nad množstvom vecí, ktoré vlastníte.

2. Ešte viacej priestoru

Pokiaľ máte skutočne veľa vecí, od kozmetiky cez šperky až po kabelky, niečo ako toaletný stolík vám stačiť nebude. Pomôcť vám môže jedna vhodná komoda navyše. Môžete ju zladiť s toaletným stolíkom a postaviť ju vedľa neho. Vďaka nej sa nemusíte báť, že by ste svoje veci niekam nezmestili.

3. Bez organizácie to nepôjde

Či máte bordel vo veciach v kúpeľni, alebo na stolíku, je úplne jedno. Pointa je, že nenájdete to, čo hľadáte. Kúpte si preto rôzne praktické organizéry na jednotlivé druhy doplnkov, ktoré máte. Na stolík si môžete kúpiť samostatný organizér pre štetce, iný pre rúže a lesky, a ďalší pre laky na nechty. Môžete si rovnako kúpiť na stôl aj malé zrkadlo, čo vám ráno značne pomôže.

Možno si poviete, že takéto miesto nepotrebujete. Opak je však pravdou. Vaše veci častokrát zaberajú v kúpeľni miesto, čo vám možno povedal aj váš manžel alebo priateľ. Vďaka toaletnému stolíku máte všetky veci na jednom mieste a nikomu nezavadzajú.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …