nedeľa - 25. februára, 2024
, Podujatie Klasika na scéne si uctí tenoristu Rudolfa Petráka

Podujatie Klasika na scéne si uctí tenoristu Rudolfa Petráka

Dňa 11. októbra 2021 sa o 18.00 hod. uskutoční v Turčianskej galérií v Martine  koncert projektu Klasika na scéne s názvom Únos do ticha, ktorý bude venovaný významnému slovenskému tenoristovi, rodákovi zo Sučian, Rudolfovi Petrákovi, jednému z výrazných tenorových predstaviteľov v Československu v druhej polovici 20. storočia a neskôr i v USA.

Počas koncertu sa predstaví vyhľadávaná slovenská sopranistka Mária Porubčinová, ktorá pôsobí ako hosť Opery Národného divadla v Bratislave a tenorista Amir Khan, člen Opery J.K. Tyla v Plzni. Za klavírneho sprievodu Róberta Pechanca odznejú operné árie a piesne svetovej vokálnej literatúry.

Hlavným organizátorom projektu je Štúdio Pivnica, spoluorganizátorom Združenie turčianskych muzikantov. Partnerom podujatia je Turčianska galéria v Martine. Projekt finančne podporilo mesto Martin.

Veľmi si vážime Vašu priazeň, ktorú nám počas projektov, podujatí a aktivít svojou prítomnosťou prejavujete aj v čase pandémie.  Tešíme sa, že sa opäť uvidíme. Chceli by sme Vás však požiadať, aby ste prejavili svoj záujem o účasti na koncerte prostredníctvom emailu na studiopivnica@gmail.com. Počet miest bude, z dôvodu dodržania protiepidemiologických opatrení, obmedzený a koncert bude realizovaný v režime PLNE ZAOČKOVANÍ. Ďakujeme vopred za pochopenie.

Zdroj: Vladimír Šlepec, autor a dramaturg projektu

, Podujatie Klasika na scéne si uctí tenoristu Rudolfa Petráka

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …