utorok - 21. marca, 2023
, Podujatie Klasika na scéne si uctí tenoristu Rudolfa Petráka

Podujatie Klasika na scéne si uctí tenoristu Rudolfa Petráka

Dňa 11. októbra 2021 sa o 18.00 hod. uskutoční v Turčianskej galérií v Martine  koncert projektu Klasika na scéne s názvom Únos do ticha, ktorý bude venovaný významnému slovenskému tenoristovi, rodákovi zo Sučian, Rudolfovi Petrákovi, jednému z výrazných tenorových predstaviteľov v Československu v druhej polovici 20. storočia a neskôr i v USA.

Počas koncertu sa predstaví vyhľadávaná slovenská sopranistka Mária Porubčinová, ktorá pôsobí ako hosť Opery Národného divadla v Bratislave a tenorista Amir Khan, člen Opery J.K. Tyla v Plzni. Za klavírneho sprievodu Róberta Pechanca odznejú operné árie a piesne svetovej vokálnej literatúry.

Hlavným organizátorom projektu je Štúdio Pivnica, spoluorganizátorom Združenie turčianskych muzikantov. Partnerom podujatia je Turčianska galéria v Martine. Projekt finančne podporilo mesto Martin.

Veľmi si vážime Vašu priazeň, ktorú nám počas projektov, podujatí a aktivít svojou prítomnosťou prejavujete aj v čase pandémie.  Tešíme sa, že sa opäť uvidíme. Chceli by sme Vás však požiadať, aby ste prejavili svoj záujem o účasti na koncerte prostredníctvom emailu na studiopivnica@gmail.com. Počet miest bude, z dôvodu dodržania protiepidemiologických opatrení, obmedzený a koncert bude realizovaný v režime PLNE ZAOČKOVANÍ. Ďakujeme vopred za pochopenie.

Zdroj: Vladimír Šlepec, autor a dramaturg projektu

, Podujatie Klasika na scéne si uctí tenoristu Rudolfa Petráka

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Robo Opatovsky, Robo Opatovský: „Už aj ja mám svoju Lásku“

Robo Opatovský: „Už aj ja mám svoju Lásku“

Spevák a skladateľ Robo Opatovský zverejnil videoklip k svojej novej skladbe Láska. Tú nahral spolu s Romanom Mečiarom, …