sobota - 2. marca, 2024
, Kde všade sa bez cudzieho jazyka nezaobídete?

Kde všade sa bez cudzieho jazyka nezaobídete?

Na túto otázku by sme dlho odpoveď hľadať asi nemuseli. Takmer všade je už nutný a ani v bežnej domácnosti sa bez niektorých základných fráz a názvov nezaobídete. Výrobky, produkty, potraviny a bežné veci dennej potreby nesú v mnohých prípadoch cudzie označenie.

Aj vaši rodičia sa ho učili

Pre mladých ľudí je to oveľa jednoduchšie, no ani tie staršie generácie na tom nie sú zas tak zle. Aj oni sa museli v mladom veku učiť niektoré cudzie jazyky, ktoré im mali v ich aktuálnom období otvoriť brány do sveta pracovných príležitostí a lepšieho života. Či sa tak stalo necháme na vašom zvážení.

Dnes je celosvetovo najviac uznávaným jazykom samozrejme anglický a učia sa ho dokonca aj deti v materských škôlkach. S pribúdaním veku je získavanie vedomostí v modernej jazykovej škole oveľa efektívnejšie, pretože naše rozumové  schopnosti sú na tom lepšie a niektoré veci chápeme viac.

V podnikaní je viac než nutný

Naučiť sa ho môžete veľmi rýchlo aj tak, že vycestujete do cudzej krajiny, kde vás k tomu okolité podmienky jednoducho prinútia. Alebo aj v prípade, že si plánujete založiť offshore spoločnosť. Offshore výhody sú poskytované cudzincom, ktorí sa rozhodnú si svoj podnik založiť v takzvanom daňovom raji. Ide o zvýhodnené dane a iné poplatky, ktoré sú tu oveľa nižšie. Výhodou je navyše aj anonymita. Keďže budete pôsobiť v zahraničí, mali by ste dokonale ovládať aj cudzí jazyk. Opäť jeden z dôvodov, prečo navštíviť vzdelávacie kurzy.

Narastajúca globalizácia

Je jedným z ďalších dôvodov, prečo by ste mali premýšľať nad znalosťou angličtiny. Môže to znieť zábavne, no s prichádzajúcim návalom cudzincov sa čoskoro nedohovoríte materinským jazykom ani u nás doma.

Tiež by ste si mali uvedomiť, že množstvo tovaru, ktorý je k nám dovážaný a do predajní prepravovaný s pomocou otočných polyuretánových koliesok, je zo zahraničia. Export je oveľa vyšší ako import, čo znamená, že pokiaľ sa budete v najbližšej dobe uchádzať o zamestnanie, môže sa stať, že budú od vás vyžadovať cudzí jazyk aj pri obsluhe pásovej linky.

Vzdelávanie je dôležité a prospešné aj pre vašu psychiku a rozumové schopnosti, začnite cudzím jazykom a zvýšite tým svoj ľudský kapitál.

 

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Dovoz z Číny, Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Dovoz tovaru z Číny môže byť a pre mnohé podniky dnes aj je veľmi atraktívnou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *