pondelok - 27. mája, 2024
, Kedy dokončia cestu medzi Turčianskymi Teplicami a Príbovcami?
Foto: FB/Ministerstvo dopravy a výstavby SR

Kedy dokončia cestu medzi Turčianskymi Teplicami a Príbovcami?

Rekonštrukčné práce na pätnásťkilometrovom úseku cesty I/65 medzi Turčianskymi Teplicami a Príbovcami idú podľa plánu. Obnovená cesta bude kompletne hotová v máji 2019. Potvrdil to minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek (Most-Híd) v rámci utorkového kontrolného dňa v Rakove v okrese Martin.

„Pred dvoma rokmi sme začali s rekonštrukciou tejto cesty, ktorej nevyhovujúci stav nás dlho trápil. Podarilo sa nám zabezpečiť financovanie z eurofondov a dotiahnuť aj zdĺhavý proces prípravy projektu. Ide o dôležitú časť severojužnej trasy Slovenska, tak pre turčiansky región ako aj pre tranzitnú dopravu. Teší ma najmä to, že stavba ide podľa harmonogramu a nemešká,“ povedal minister Érsek. Poukázal, že celkové náklady sa vyšplhali na viac ako 20 miliónov eur.

Betónovú cestu opravovali za obmedzenej prevádzky. Celková obnova úseku zahŕňa aj rekonštrukciu piatich mostov, šiestich križovatiek a vybudovanie chodníkov pre chodcov. Vedúci stavby Anton Minárik pre médiá povedal, že do mája potrebujú ešte dorobiť obrusnú vrstvu na dvoch kilometroch cesty. „Práce budeme robiť za plnej uzávierky, ktorá bude tento a budúci víkend. Dorobíme všetky asfalty a potom vodorovné dopravné značenie. Na protihlukových stenách nám ešte chýba urobiť merania vloženého útlmu hluku,“ prezradil.
Skvalitnenie a rozšírenie cesty odľahčí aj okolité obce Príbovce, Benice, Moškovec, Jazernicu a Malý Čepčín, ktoré trpeli zvýšenou premávkou z dôvodu, že motoristi sa snažili rozbitú vozovku obchádzať. Podľa Érseka je jednou z priorít ministerstva, aby cesty prvej triedy opravovali podľa harmonogramu. „Okrem opravy ďalšej betónovej cesty pri Mníchovej Lehote pripravujeme najmä obchvaty miest, ako napríklad Brezno, Holíč, Prievidza, Sabinov, Plavnica, Strážske,“ uzavrel.

Zdroj: TASR

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Noc múzeí a galérií, Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Netradičná noc plná nových poznatkov, aktivít i zábavy čaká všetkých, ktorí zavítajú do Slovenského národného …