sobota - 18. mája, 2024
spoločenská obuv, Kedy si obuť lodičky a kedy spoločenskú obuv?
Ilustračné foto: pexels

Kedy si obuť lodičky a kedy spoločenskú obuv?

S dilemami pri výbere topánok na rôzne spoločenské udalosti sa stretla už nejedna zo žien. My sme však pre vás pripravili niekoľko jednoduchých tipov a pravidiel, vďaka ktorým môžete bez problému nájsť tie pravé topánky pre seba na každú príležitosť, a to dokonca aj na našom webe.

Vo všeobecnosti platí pri výbere pravidlo, že vaša obuv by nemala mať platformu a mala by mať primeranú veľkosť podpätku. Príliš nízke podpätky nevyzerajú dobre a príliš vysoké podpätky sa zase môžu postarať o faux pass, ak na nich nezvládnete udržať stabilitu.

Ak sa chystáte na ples, na ktorom je pre mužov predpísaný white tie alebo black tie, tak etiketa prikazuje ženám obuť si len uzatvorené lodičky na vysokom podpätku v kombinácii s pančuchami.

spoločenská obuv, Kedy si obuť lodičky a kedy spoločenskú obuv?

Jediná farba, ktorú nesmiete zvoliť, je biela, pretože tá je považovaná za svadobnú farbu. Základ teda tvoria čierne a béžové lodičky, ktorými môžete doplniť akúkoľvek farbu vašej róby. Ak však máte neutrálnejšie šaty a nebojíte sa experimentovať, hanbu si neurobíte ani výraznou farbou ako je červená či žltá.

Ďalšími vhodnými materiálmi lodičiek sú okrem lesklých lakoviek aj satén a luxusný semiš.

Na menej formálny ples, na ktorom nemusia mať muži smoking alebo frak, si môžete obuť aj ľahšiu a otvorenú spoločenskú obuv. Rovnako ako v prípade lodičiek, tak aj pri spoločenskej obuvi je potrebné siahnuť po pančuchách, tie by však v tomto prípade nemali mať zosilnenú špičku alebo pätu.

Čo sa týka farebnosti, siahnuť môžete po klasickej čiernej spoločenskej obuvi. No ak vám to farba vašich šiat dovolí, nič nepokazíte ani striebornou či zlatou farbou, ktoré pridajú nádych luxusu.

Siahnuť môžete dokonca aj po lodičkách s otvorenou pätou, ktoré nájdete tiež v niekoľkých farebných prevedeniach.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …