sobota - 2. marca, 2024
Klamári, “Klamári” sú aspoň silnou múzou”. M. Harich prichádza s chytľavou novinkou LIAR

“Klamári” sú aspoň silnou múzou”. M. Harich prichádza s chytľavou novinkou LIAR

Tentokrát sa však nejedná o klasickú “harichovskú” baladu, ale o optimistickú pohodovku v angličtine.

„Každý nejakého poznáme. Sú klamári tichí, hlasní, ale takí, ktorých milujeme. Tentokrát nehovorím o tých, ktorí znepríjemňujú život nás všetkých a sú ich plné noviny. Je to komplikovaná téma iba na text jednoduchej pesničky. Nechcel som, aby z toho sálala nijaká ponurá nálada. Naopak. Skladbu LIAR sme už hrávali v lete na koncertoch, takže skalní fanúšikovia ju už dobre poznajú. Je to ten typ pesničky, ktorý vás dokáže nachvíľu oprostiť od reality a posunúť k iným myšlienkam.  Po celých 12 rokoch, čo sa živím hudbou, som mal zvláštny blok hrať na koncertoch pesničky skôr, ako “oficiálne” vyšli. To, že sme si skladbu LIAR poriadne predhrali jej veľmi pomohlo. Takto vyhratú sme ju nahrali u Randyho v štúdiu BASEMENT v Prešove a dnes ju posielame do sveta“, odhľaje pozadie singlovej novinky jej autor Martin Harich.

„Bol som prekvapený akým spôsobom sa Martin za tých niekoľko rokov vypracoval. Je z neho skvelý pesničkár, ktorý má jasnú, no napriek tomu stále otvorenú, predstavu o skladbe, ktorá vzniká. Zakaždým, keď mi niečo poslal, tak som si povedal: Wau, ako ho to napadlo ? Pecka :)”, opísal spoluprácu so spevákom Randy Gnepa (BASEM3NT studio).

„Keď sme nahrávali môj album NECH v štúdiu Mekyho Žbirku, nad mikrofónom visel papier s nápisom “Hudba stojí čas”.  “LIAR” ho dostal (na dnešnú dobu) viac než dosť a teraz môže ísť vyzretý a vyhratý do sveta“, pokračuje Martin.

Zdroj: TS, Martin Harich

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica a Peter Lipa, Adam Ďurica a Peter Lipa nahrali spoločnú pieseň s názvom Chcel by som vedieť

Adam Ďurica a Peter Lipa nahrali spoločnú pieseň s názvom Chcel by som vedieť

„K našej spolupráci sme sa dostali pomerne dosť neskoro, vzhľadom na to, ako dlho sa …