pondelok - 27. mája, 2024

Kláštorský jarmok bude svetový! O zábavu sa postará aj disco legenda

Začiatok jesene je spojený s organizovaním tradičných jarmokov. Obec Kláštor pod Znievom tento raz pripravuje už 3. ročník Kláštorského jarmoku, ktorý bude mať okrem zaujímavých stánkov aj hviezdne programové obsadenie. Už 2. septembra sa teda môžete tešiť na jarmok s prívlastkom „svetový“.

Miesto si nájdu aj pouliční umelci 

Tak ako po minulé roky, aj teraz prídu na jarmok remeselníci a obchodníci s pestrou ponukou výrobkov a tovarov – od tradičných remeselných výrobkov ľudových umelcov (rezbári, košikári, kováči, šperkári), až po predajcov ďalšieho komerčného tovaru.Veľmi ma teší veľký počet záujemcov o miesto na našom jarmoku. Stánkárov si ale vyberáme tak, aby sme mali zastúpenie čo najširšieho sortimentu. Uprednostňujeme však stánky, ktoré dokážu zaujať nielen svojou ponukou, ale aj vzhľadom, hovorí Erika Cintulová, starostka obce. V tomto ročníku bude viac príležitostí na občerstvenie aj v priestoroch jarmočiska na Ulici M. Čulena a Gymnaziálnej.

Organizátori prišli so zaujímavou myšlienkou a medzi predajcami vyhradia niekoľko miest aj pre pouličných umelcov, ako sú rôzni hudobníci, živé sochy a podobne. Chceme, aby mal náš jarmok jedinečnú atmosféru, aby ju mohli návštevníci nasávať všetkými zmyslami – aby náš jarmok bol nielen pastvou pre oči, ale aj uši a aby voňal dobrotami, upresňuje Erika Cintulová.

Návštevníci tu nájdu aj ďalšiu inováciu a to menší autosalón. Ľudia si tak môžu pozrieť rôzne automobily a informovať sa, ak zvažujú kúpu nového štvorkolesového  miláčika. V priestore za bývalým gymnáziom bude pripravený skvelý program, ktorý má tento rok prívlastok „svetový“. Program odštartujú o 10.00 hod. sestry Bacmaňákové a ich heligónka z Kysúc, o 11.00 hod. ich vystrieda Robo Kazík so svojimi hitmi. O 13.00 hod. budú nasledovať Sendreiovci, o ktorých mnohí ani nevedia, že boli vybratí Hansom Zimmerom na to, aby spolu nahrali hudbu k filmu Sherlock Holmes: Hra Tieňov.

Vrcholom programu bude skupina Boney M

Program bude pokračovať ďalšími zaujímavými menami. O 15.00 hod. odpáli koncert skupina S hudbou vesmírnou, známych z televíznej show. Preto v Kláštore využijú ich skúsenosti a odmoderujú aj jarmok. O 17.00 hod. vystúpi hlavná hviezda programu, a to legendárna skupina BONEY M by Sheila Bonnick ´s. Veľmi ma teší, že sa podarilo takúto svetovú hviezdu priniesť aj do Kláštora pod Znievom. Verím, že si prídu na svoje všetky vekové kategórie, pretože ich hity sú nesmrteľné, hovorí starostka. Program ukončí o 19.00 hod. svojím koncertom už starý známy britský hudobník John Dale.

V parku pred prepoštským kostolom bude detská zóna, kde si deti môžu dať pomaľovať tvár, vyskákať sa na nafukovacích atrakciách, odfotiť sa s dravými vtákmi, vyskúšať virtuálnu realitu, povoziť sa na drevenom kolotoči, koníkovi alebo dokonca na ťave. Neodmysliteľnou súčasťou detskej zóny budú kolotoče. Novinkou bude aj detský turnaj v mini hádzanej pod patronátom martinského klubu THA.

Predajná doba jarmoku bude od 8.00 do 20.00 hod., pripravené bude záchytné parkovisko s dostatočnou kapacitou. Rieši sa aj kyvadlová doprava z Martina prostredníctvom striel. Minulý rok sme mali podľa odhadov 20.000 návštevníkov. Verím, že tento rok toto číslo prekonáme. Všetci sú srdečne pozvaní, uzatvára kláštorská starostka.

Lucia Kuželová, OÚ Kláštor pod Znievom

, Kláštorský jarmok bude svetový! O zábavu sa postará aj disco legenda

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Noc múzeí a galérií, Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Netradičná noc plná nových poznatkov, aktivít i zábavy čaká všetkých, ktorí zavítajú do Slovenského národného …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *