nedeľa - 16. júna, 2024
, Kolagén – pleť bez vrások

Kolagén – pleť bez vrások

Kolagén je prirodzenou zložkou ľudského organizmu. Najviac sa ho nachádza v pokožke, ktorej dodáva na pružnosti, elasticite a hebkosti. Vďaka tejto zložke má pleť dostatok hydratácie a aj potrebné množstvo živín pre svoj mladistvý vzhľad.

Prečo vznikajú vrásky?

Čím sme starší tým menej je pokožka hydratovaná, doslova vysychá. Dôvodov je niekoľko, ale tie hlavné sú dva – kyselina hyalurónová a kolagén. Vekom tvorba týchto dvoch zložiek klesá a aj tú trochu, ktorú organizmus vyprodukuje presunie do dôležitejších orgánov – kĺby, šľachy,… – pohybový aparát. Koža takto stráca na vitalite stáva sa dehydratovanou a objavujú sa prvé vrásky.

Hydratácia je dôležitá

Dodať pleti dostatok vlhkosti a vrátiť jej tak jej mladistvý vzhľad nie je v súčasnosti žiadny problém. Na trhu existuje množstvo kozmetických prípravkov s obsahom kolagénu a aj kys. hyalurónovej, ktoré pleť hydratujú, podporia tvorbu kolagénu a vyhladia prvé jemné vrásky. Bohužiaľ, vrásky vyhladia len na povrchu kože. Nepreniknú do hlbších vrstiev preto je ich účinok krátkodobý (jeden, maximálne dva dni).

Kolagén – doplnok stravy

Ak chcete aby vaša pleť bola zdravá a pružná v celom svojom objeme začnite užívať aj doplnky výživy s obsahom kolagénu. Pri ich kúpe si ale dajte pozor. Nie každý kolagén, ktorý sa v týchto produktoch nachádza sa aj v plnej miere dostane do organizmu. Kolagén je bielkovina, ktorá je ťažko stráviteľná. Telo z jednej dávky získa len minimum. Neznamená to, že by ste mali zvýšiť odporúčané denné množstvo, ale aby ste sa zamerali na typ kolagénu, ktorý je pre náš tráviaci systém ľahšie stráviteľný. A presne taký je prírodný kolagén.

Účinnosť kolagénu

Kolagén by ste mali užívať aj s vitamínom C. Ten je dôležitý pre lepšie vstrebávanie tejto zložky. Pri kvalitných produktoch je vitamín C súčasťou prírodného kolagénu. Jeho užívanie sa tak stane pohodlnejším, nakoľko nebudete musieť zháňať tento vitamín a ani zapíjať dve tabletky.

Zamerajte sa na prípravky s obsahom kolagénu v tekutej, alebo práškovej forme (prášok sa rozmieša vo vode a vypije). Tabletky sú možno pohodlnejšie, ale táto forma kolagénu obsahuje veľké množstvo umelých prísad. Čistý a prírodný kolagén sa vyrába len v práškovej forme.

Zdroj: PR správa

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …