štvrtok - 23. septembra, 2021

Koncert pri príležitosti spomienok na osobnosť a umelecký odkaz Karola Plicku

Dňa 25. augusta 2021 sa o 18.00 hod. v Záhrade Slovenského národného múzea v Martine uskutoční v poradí druhý koncert projektu Odkazy II., ktorý bude venovaný všestrannej osobnosti, výtvarníkovi, fotografovi, filmovému režisérovi Karolovi Plickovi. Kultúrny odkaz Karola Plicku presahuje rámec česko-slovenského formátu.

Paril medzi spoluzakladateľov Akademie umění v Prahe a práve v tomto duchu je profilovaný i koncert, počas ktorého sa predstaví absolventka Akademie umění v Prahe, klaviristka Kateřina Ochmanová, klarinetista David Šimeček, v súčasnosti pôsobiaci člen orchestra Opery Národního divadla v Prahe, ktorý spoločne tvoria Quasi duo. Ako hosť sa predstaví tenorista Vladimír Šlepec. Zaznie výber svetovej literatúry pre klavír, klarinet a tenor.

V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do sály Barmusea.

Hlavným organizátorom projektu je Združenie turčianskych muzikantov a spoluorganizátorom je Štúdio Pivnica. Projekt je realizovaný v spolupráci so Slovenským národným múzeom v Martine – Múzeom kultúry Čechov na Slovensku a finančne ho podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Zdroj: Združenie turčianskych muzikantov

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Sociálny podnik mesta Martin pripravuje projekt Nová šanca pre veci

Sociálny podnik mesta Martin v spolupráci s Nadáciou Nová šanca pod záštitou mesta Martin pripravuje unikátny eko …