nedeľa - 14. júla, 2024
, Koncert rockovej kapely EDGAR po prvýkrát v Martine

Koncert rockovej kapely EDGAR po prvýkrát v Martine

Všetkých rockerov pozývame v sobotu 28. januára o 20:30 na koncert slovenskej kapely EDGAR do Rock Pubu v Martine. Kapela hrá moderný hard rock s melodickými prvkami, pričom miestami ich tvorba pripomína Devina Townsenda.

Príďte stráviť pohodový večer pri kvalitnej hudbe a vypočuť si skladby z debutového albumu „Priestor pre dušu“ od slovenského rockového zoskupenia EDGAR. Autorom tohto hudobného projektu je Jožo Planý (alias Edgar), ktorý je zároveň spevákom kapely. Ďalšími členmi projektu sú Peter Pečko (gitara), Richard Szabó (efektová gitara), Peter Szabó (bass gitara) a Ivan Hruška (bicie).

Slovenský hudobný projekt Edgar vznikol v roku 2012, keď sa Jožo Planý rozhodol ísť v hudbe vlastným smerom. Oslovil gitaristu Petra Pečka s podobným hudobným vkusom zo skupiny Les´nazmes, kde spolu pôsobili. Pohrával sa s myšlienkou okoreniť svoje diela elektronikou a dať im tak ďalší hudobný rozmer. Keďže chcel túto myšlienku dotiahnuť do konca, nastali v jeho živote dva roky intenzívneho tvorivého obdobia. Následne stačilo dať dokopy improvizované štúdio a nahrať materiál. Podarilo sa osloviť vhodných hudobníkov, nahrať celý repertoár a vznikol tak debutový album s názvom Priestor pre dušu. Viac informácií o podujatí a kapele sa dočítate na facebookovej stránke koncertu.

, Koncert rockovej kapely EDGAR po prvýkrát v Martine

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

uc sa v muzeu, Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Na nové vedomosti nemusíte čakať, kým sa začne škola. Letné prázdniny a začiatok školského roka môžete …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *