nedeľa - 14. júla, 2024
, Koniareň čaká basketbalový týždeň. MBK odohrá doma tri zápasy po sebe
Ilustračné foto

Koniareň čaká basketbalový týždeň. MBK odohrá doma tri zápasy po sebe

Najprv naše žabky privítajú Šamorín už túto sobotu, potom skúsia poraziť francúzsky Tarbes (23.1. o 18:00), a “domáci týždeň” zavŕšia budúcu sobotu proti Young Angels Košice.

Fanúšikovia basketbalu v Ružomberku si najbližší týždeň prídu na svoje! Zverenky Juraja Suju totiž v domácej Koniarni odohrajú tri zápasy po sebe. Z toho dva extraligové – proti Šamorínu a Košiciam, a jeden vyraďovacej fázy Európskeho pohára FIBA proti francúzskemu vicemajstrovi Tarbes Gespe Bigorre.

Ako prvá príde do Koniarne výprava ŠBK Šamorín. Pre Ružomberčanky to bude solídna príprava pred dôležitým európskym zápasom proti Tarbes. Obidve doterajšie stretnutia s týmto súperom MBK vyhral. V Dolnom Kubíne po náročnej ceste z Nymburku triumfoval 93:82, a v Šamoríne uspel po výsledku 84:61. Paradoxne to teda bude prvý duel proti ŠBK v domácej Koniarni, keďže predchádzajúci odohrala Ruža v metropole Oravy.

, Koniareň čaká basketbalový týždeň. MBK odohrá doma tri zápasy po sebe

 

Dlho očakávaný zápas Európskeho pohára FIBA príde na rad netradične v stredu 23. januára v netradičnom čase o 18:00, kvôli plánovanému priamemu prenosu RTVS. Medzi 16 najlepších tímov kontinentálnej klubovej súťaže postúpil Ružomberok po vyradení silného ruského celku Enisey Krasnojarsk po výsledkoch 80:74 doma a 72:74 vonku (celkové skóre 152:148). Tarbes Gespe Bigorre je vicemajster Francúzska, momentálne je však vo veľmi kvalitnej domácej súťaži až na 10. z 12 miest, v strede tabuľky sú však minimálne bodové rozdiely.

Trojzápasovú domácu porciu duelov v Koniarni počas jedného týždňa zakončí konfrontácia s Young Angels Košice. Proti tomuto súperovi Ruža v obidvoch doterajších stretnutiach uspela vysokým rozdielom. V metropole východu vyhrala 76:59, a doma 86:56. Zápas v Koniarni sa začína v sobotu 26. januára o 17:00.

Najbližší program MBK: sobota 19.1. Ružomberok – Šamorín (17:00, extraliga), streda 23.1. Ružomberok – Tarbes (18:00, EP FIBA), sobota 26.1. Ružomberok – YA Košice (17:00, extraliga).

Zdroj: MBK Ružomberok

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …