nedeľa - 14. júla, 2024
, Krásne tanečnice z Lúčnice zatancujú už tento piatok v Martine! Po 20 rokoch!

Krásne tanečnice z Lúčnice zatancujú už tento piatok v Martine! Po 20 rokoch!

Tanečnice z Lúčnice nechodia len do Východnej!  Tentoraz zavítajú aj do Martina. Už v piatok o 19-tej hodine v DO Strojár si môžete vychutnať krásy slovenského folklóru. Lístky si môžete zakúpiť v predpredaji v pokladnici DO Strojár. Cena vstupenky je 12 eur.

Viac vám prezrádza prof. Štefan Nosáľ, umelecký šéf Lúčnice:

„Dožívame sa neuveriteľného 65. výročia Lúčnice. Ani sa to človeku veriť nechce, už aj preto, že sme za tie roky prežili všelijaké premeny našej spoločnosti a Lúčnica vydržala, postupne sa rozvíjala, umelecky vyrástla. Stala sa významným fenoménom slovenskej kultúry, schopným na vysokej umeleckej úrovni prezentovať našu kultúru doma i vo svete.

Roky idú a pre túto sezónu sme sa rozhodli dať príležitosť mladšej generácii choreografov, skladateľov. Sú to väčšinou odchovanci Lúčnice a Katedry Tanečnej tvorby VŠMU v Bratislave, ktorí pochopili zmysel a poslanie Lúčnice a majú aj tvorivý potenciál. Vyšli sme im v ústrety a dali im voľnú ruku pri tvorbe choreografi i nového programu, nech ukážu, čo považujú za najlepšie, vhodné pre Lúčnicu. Námety čerpali väčšinou z našej histórie. Všetko prirodzene prebiehalo v úzkej spolupráci s Umeleckou radou súboru.

Dúfame, že spoločným úsilím autorov i interpretov opätovne vznikol program hodný Lúčnice a že ho prijmete priaznivo, tak ako doterajšie naše premiéry.“

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *