sobota - 18. mája, 2024

96-ročný muž napísal pieseň pre svoju milovanú ženu

Keď americké nahrávacie štúdio Green Shoe Studio v roku 2013 vyhlásilo súťaž o najlepšiu amatérsku pieseň, ani vo sne by jej organizátorom nenapadlo, že by sa medzi súťažiacimi objavil aj 96-ročný Fred Stobaugh s piesňou pre svoju milovanú zosnulú manželku.

„Začiatkom leta spustilo Green Shoe Studio skladateľskú súťaž, v rámci ktorej mohol ktokoľvek nahrať svoju pieseň na YouTube a poslať nám odkaz. Prišlo nám to ako dobrý spôsob, ako naviazať bližší kontakt s miestnou komunitou a získať tak predstavu o súčasnej hudbe,“ uviedol producent Green Shoe Studio, Jacob Colgan. „Príspevok od Freda nás však zaskočil. Dostali sme od neho list v ktorom tvrdil, že napísal pieseň pre svoju ženu,“ dodáva.

, 96-ročný muž napísal pieseň pre svoju milovanú ženuFred Stobaugh poslal nahrávaciemu štúdiu list s textom na pohľad obyčajnej, no zároveň láskyplnej a dojímavej piesne pre svoju manželku s názvom Oh Sweet Lorraine – Sladká Lorraine. „Venovala mi 75 rokov svojho života. Bolo to najkrajšie dievča aké som kedy videl. Síce plaché, ale hneď som sa zamiloval,“ prezrádza o svojej manželke 96-ročný Fred. „Potom čo zomrela, som jedného večera len tak posedával v izbe a zrazu mi to napadlo. Začal som si pohmkávať a potom som to napísal.“

Green Shoe Studio Fredova pieseň natoľko oslovila, že sa jej rozhodli s profesionálnymi hudobníkmi vdýchnuť život a splniť tak starému pánovi jeho sen. „Počúvať ten text plný lásky a čítať jeho list bolo neskutočne dojemné,“ uvádza Jacob Colgan, ktorý Freda Stobaugha osobne obratom kontaktoval.

Krátko na to, ako pieseň Oh Sweet Lorraine uzrela svetlo sveta, si získala mnoho fanúšikov unesených aj jej dojímavým príbehom. Green Shoe Studio sa preto rozhodlo natočiť krátke dokumentárne video s názvom A Letter From Fred – List od Freda, ktoré si môžete pozrieť aj prostredníctvom našej internetovej stránky.

Pokiaľ ide o samotnú pieseň, vypočuť si ju môžete aj vo vysielaní nášho rádia na frekvencii 99,6 MHz, kde niekoľko minút denne patrí jedine Sladkej Lorraine.

Video: dobrenoviny.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *