streda - 19. júna, 2024
, Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Často sa stáva, že na výzdobu a dekorovanie exkluzívneho interiéru využijeme veľa energie, dobrých nápadov a financií a efekt nie je žiadny! Dnes si už ale veľké starosti s dizajnom vášho domova robiť nemusíte. Aj niekoľko drobných, no originálnych nápadov vám pomôže premeniť obyčajné veci na úžasný dekor. Ak využijete pritom neobvyklý prístup, urobíte vaše prostredie skutočne magickým a individuálnym.

Ako na to, a čo k tomu budete všetko potrebovať? Postačia vám perfektné obrazy na plátne alebo fototapety na stenu. Stačí sa s nimi a ich umiestnení trochu „pohrať“ a výsledok bude zaručený.

Vyskúšajte pestrý mix a zabudnite na nudné formy

Ak si dnes kúpite obraz na stenu, ktorej budete chcieť dať niečo viac, určite sa budete držať trendu rovnakej línie, rozmerov a štýlu. Tieto zastarané a nudné zdobenia interiéru sú už ale hudbou minulosti. Dnes bude váš interiér moderný a originálny vďaka pestrofarebnému mixu.

Aj keď sa vám to môže zdať protichodné, v skutočnosti to bude vyzerať oveľa lepšie ako použitie  rodinných fotografií rovnakej veľkosti v rovnakom farebnom ráme, čo môže nakoniec vyzerať nudne.

, Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Aj tu ale musíte dávať pozor, aby ste to všetko moc neprekombinovali. Dôležité je tiež vedieť, že v celej tejto snahe vám pomôže online predaj obrazov na plátne, z ktorých si toho svojho „favorita“ určite vyberiete.

Súhra malých detailov ako jedno veľké umelecké dielo

Čaro krásnych malých detailov je nepopierateľné a platí to aj v prípade dekorovania stien. Zaveste umelecké dielo na dvoch samostatných plátnach a v momente sa presvedčíte o pravdivosti nášho tvrdenia. Uistite sa ale pritom, že priestor medzi každým jedným dielom je konzistentný a vytvára v celku tú správnu harmóniu. Pred zavesením obrazu zloženého z niekoľkých dielov si všetko radšej dopredu vymerajte.

Skúste fototapety na stenu

Chcete originálny obraz na celú stenu? Myslíte si, že je to nereálne? Nemáte umeleckého ducha a s farbami si nerozumiete? „Nemajte strach z veľkých krokov, pretože dvoma malými skokmi sa cez priepasť nedostanete.“ A platí to aj v tomto prípade veľkého gesta s minimálnym úsilím.

Sen, mať na celej stene v obývačke alebo spálni krásny obraz vám splnia moderné fototapety na stenu. Jednoducho sa k nim dostanete a ešte ľahšie si ich na stenu aj inštalujete. Výsledok bude okamžitý a efekt spĺňať všetky vaše očakávania! Mnohé z nich priestor opticky zväčšia alebo zmenšia tak, aby ste sa doma cítili komfortne.

Ak by ste chceli iné materiálové zloženie výzdoby stien, môžete tiež použiť koberec, alebo zrkadlá s ozdobným rámom. Každý jeden takýto detail, musíte ale potom aj správne osvetliť, aby ste vyzdvihli celú jeho krásu.

Tiež by ste mu mali vyčleniť špeciálny priestor bez ďalších rušivých elementov, kombinovať ho k správnemu (ideálne jednofarebnému) nábytku a udržiavať v dobrom stave, čo je pri dnešných moderných a kompaktných materiáloch naozaj jednoduché. S perfektnými obrazmi určite!

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …