sobota - 22. júna, 2024
, Kryštof svojou novinku vyzývajú k tancu, smiechu a viere

Kryštof svojou novinku vyzývajú k tancu, smiechu a viere

Po úspešnej piesni Hvězdáři, ktorá má na YouTube už vyše 3,5 milióna zhliadnutí, prichádza Kryštof s veselou tanečnou piesňou Hned teď (buď světlometom), na ktorej spolupracovali popri Richardovi dcéry Jasminky tiež najväčšie hviezdy TikToku a Instagramu.

Frontman kapely Kryštof Richard Krajčo v aktuálnej tematickej piesni pôsobí na fanúšikov a vyzýva ich k pozitívnemu naladenie a viere, že sa všetko zase v dobré obráti. Pieseň bola napísaná pri ladení gitary najmladšej dcéry už v januári. Text k nej ale vznikol až s príchodom corona udalosťou, aby rozvíril temnú atmosféru. Videoklip je po domácky zostrihaný v tablete, za to je plný najväčších hviezd sociálnych sietí.

Pieseň vznikla ako reakcia na situáciu, v ktorej sa celý svet nachádza. Hneď teraz prináša do dnešnej doby radosť, spev, tanec a veselí. Odkazuje to posolstvom: „Neboj, zas všetko v dobré sa obráti. Zahoď svoj strach, že Slnko sa nevráti,“ ako spieva Krajčo.„Pesnička vznikla v januári detskej izbe, keď som najmladší dcére ladil gitaru. Na začiatku februára potom časť kapely odletela do Londýna, kde vzniklo pod taktovkou producenta Yaoda Neva demo, ktoré sme mali pôvodne dotočiť na jeseň, ale keď prišli Corona udalosti a ja videl, ako sa veľa ľudí okolo rúca do depresií a bojí sa čo príde, napísal som text o tom, že je potrebné myslieť na lepšie zajtrajšky a nenechať sa zomlieť,“ približuje vznik piesne spevák.

Singel sa nakoniec dotočil v Prahe a Yoadovi bol poslaný na mix. Počas toho napadol kapelu „karanténne“ klip, s ktorým im pomohla Richardova dvanásťročná dcéra Saká a hviezdy TikToku. Na chvíľu sa teda Krištof premenili v tiktokových tanečníkov. „Choreografiu k videoklipu vymýšľala Saká, ktorá so mnou aj klip strihala. Celý je natočený na mobil , spracovaný v iPadu a okrem kapely v ňom tancujú hviezdy Instagramu a TikToku: Naty Hrychová, Mína, Nela Kailová, Annie Camel, Terysa, Adydy a Anička Šulcová,“ komentuje Richard Krajčo. Kapela si tak pri tejto príležitosti založila TikTok účet @ krystok7, ktorý už teraz môžete sledovať.   Za celú kapelu a všetkých, čo sa na piesni aj videoklipu podieľali, praje Richard Krajčo čo najviac smiechu, spevu a viery, a pozýva na počúvanie novej piesne plné nádeje. „Myslíme, že práve to teraz možno potrebujeme počuť najviac, že sa zas všetko na dobré obráti,“ vysvetľuje Krajčo.

Zdroj: Tomáš Karpel, Universal Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …