piatok - 21. júna, 2024
, Kultúra tvárou v tvár nekultúrnosti

Kultúra tvárou v tvár nekultúrnosti

Turčianska galéria v Martine pozýva na prednášku Kultúra tvárou v tvár nekultúrnosti z cyklu FACE TO FACE, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 28. januára o 17.00 hod.

Na pôde Turčianskej galérie sa bude diskutovať o tom, načo nám je niečo tak abstraktné ako umenie a načo nám vôbec galéria slúži. Kultúra a jej ignorovanie sú na Slovensku akýmsi celospoločenským fenoménom. Namiesto lamentovania a nezmyselného teoretizovania ako a prečo sú dnes u nás galérie a múzeá prázdne, prečo je školstvo tak drasticky podfinancované, a hlavne prečo je okolo toho iba nepatrný mediálny šum, je dôležité nastaviť si vlastné zrkadlo. Čo čítam (ak vôbec), čo počúvam (ak vôbec) a o čo sa zaujímam. Ak je záujem obyvateľstva vyčerpaný ponukou televíznych staníc, a obzvlášť nenáročnej zábavy, tak potom je akákoľvek nespokojnosť so stavom galerijných inštitúcií, knižníc, divadiel, opier, hudobných klubov, a predovšetkým škôl nie namieste.

Všetci tí, ktorí si ale kladú nepríjemné otázky o fungovaní a budúcnosti kultúrnych inštitúcií na Slovensku, a hlavne, či je vôbec o kultúru (a ak aj tak o akú) na Slovensku záujem, sú preto pozvaní do Turčianskej galérie diskutovať na tému kultúra tvárou v tvár nekultúrnosti.

, Kultúra tvárou v tvár nekultúrnosti

Autor: Miroslav Haľák
Foto: oficiálny plagát, turiec.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *