nedeľa - 16. júna, 2024
, Kysucké kultúrne stredisko pripravilo výstavu „Maľujeme zimu“
Foto: Kysucké kultúrne stredisko

Kysucké kultúrne stredisko pripravilo výstavu „Maľujeme zimu“

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci v spolupráci s Kysuckým múzeom v Čadci, organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravili pre návštevníkov výtvarnú výstavu členov Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov regiónu Kysúc nazvanú  „Maľujeme zimu“. Je to tematická výtvarná výstava členov Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov regiónu Kysúc pri Kysuckom kultúrnom stredisku v Čadci. 

Na tematickej výstave, ktorú si môžete pozrieť v priestoroch Kysuckého múzea v Čadci od 1. 12. 2020 do 31. 1. 2021 vystavujú svoje diela:  BELKOVÁ Jana z Turzovky, FINDRA Michal z Vysokej, HANZEL Ján z KNM, CHILÝ Dušan z Dunajova, JANÍKOVÁ Ivana z Rakovej, JAROŠ William z Čadce, LUŠŇÁKOVÁ Nataša z Oščadnice, LUHOVÝ Stanislav z KNM, ONDRÁŠEK Vladimír z Nesluše, PASTORKOVÁ Gabriela z Čadce, ROMAN Martin z Lodna, ROMANOVÁ Alica z Čadce, ROMANOVÁ Marcela z Čadce, SOGELOVÁ Tatiana z Čadce, TEICHGRABOVÁ Jarmila z Čadce, VRŠKOVÁ Anna zo Svrčinovca a ZEMANÍKOVÁ Irena z Rakovej.

K zime neodmysliteľne patria aj vianočné sviatky. O ich histórii sa môžu návštevníci výstavy dočítať na informačných paneloch, ktorých autorom je Mgr. Pavol Markech a ktoré sú súčasťou samotnej výstavy. Okrem iného sa tak môžu dozvedieť, že vianočné sviatky sa „pôvodne slávili pred príchodom kresťanstva ako sviatky súvisiace so zimným slnovratom“ a „súčasťou cirkevného kalendára sa stali už v 4. storočí, kedy sa začali sláviť ako sviatky narodenia Ježiša Krista…“, prečo advent trvá 4 nedele, aká bola cesta vianočného stromčeka až po dnešnú podobu…Súčasťou výstavy je aj ukážka keramických vianočných ozdôb a lampášov.

Zdroj: Ľubica Ligocká – manažérka pre výtvarníctvo, KKS v Čadci/Kysucké múzeum v Čadci

, Kysucké kultúrne stredisko pripravilo výstavu „Maľujeme zimu“

Zdroj: Kysucké kultúrne stredisko

 

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Ivan Bella, Slovenská národná knižnica bude hostiť vedecko – popularizačný deň Cesta časom

Slovenská národná knižnica bude hostiť vedecko – popularizačný deň Cesta časom

Objaviteľ siedmych nových dinosaurov Martin Kundrát a prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella budú 25. mája …