nedeľa - 14. júla, 2024
, Kysucké múzeum pripravilo online program s názvom Fašiangy
Foto: Kysucké múzeum

Kysucké múzeum pripravilo online program s názvom Fašiangy

Vianoce sa skončili, začína obdobie fašiangov, preto Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravilo pre priaznivcov ľudovej kultúry online program s názvom Fašiangy.

Počas takmer dvojmesačného programu, ktorý potrvá od 7.  januára do 1. marca 2022 budeme uverejňovať prostredníctvom sociálnych sietí Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke, zaujímavé príspevky.  Na každý týždeň sme si pripravili otázku, súvisiacu s týmto sviatkom hojnosti a zábavy, ktorú zodpovieme. Dozviete sa, ako vznikli fašiangy, ako ich prežívali naši predkovia, čím sa v minulosti ľudia počas tohto obdobia zaoberali, ale pozrieme sa aj na to aká bola fašiangová strava a čím boli zaujímavé fašiangové masky. Aby celý program nebol iba o nás, boli by sme radi, keby sa  do neho zapojili aj  naši priaznivci.

Budeme radi ak nám pošlete svoje osvedčené a tradičné recepty, vinše či masky prostredníctvom našich sociálnych sietí alebo mailom na janculova@kysuckemuzeum.sk postupne ich zverejníme a samozrejme tie najlepšie odmeníme drobnosťou.

Zdroj: Kysucké múzeum

 

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …