štvrtok - 25. júla, 2024
, Lampióny šťastia v Žiline

Lampióny šťastia v Žiline

Vo štvrtok 12.novembra 2015 sa na Námestí Andreja Hlinku v Žiline už po niekoľkýkrát uskutočnilo podujatie Večer tisícov želaní, známe tiež ako Lampióny šťastia. Podujatie začalo o 15.30 hod. a skončilo krátko pred šiestou hodinou večer. Hudobnými hosťami boli operný spevák Jozef Pavlusík a kapela Arzén.

Ako každý rok, i tentoraz sa pri príležitosti narodenín žilinského obchodného centra  uskutočnilo podujatie Večer tisícov želaní, ktoré na Hlinkovo námestie prilákalo mnoho Žilinčanov a návštevníkov Žiliny. Za ľubovoľnú čiastku si mohli všetci prítomní kúpiť, buď v nákupnom centre, alebo v uliciach, od dobrovoľníkov lampión. Nielenže výťažok z predaja lampiónu poputoval na dobrú vec, ale návštevníci boli zaradení aj do žrebovania o zaujímavé ceny.

Program začal vystúpením žilinského operného speváka Jozefa Pavlusíka, ktorý sa preslávil v známej talentovej show na Slovensku. Po ňom mala krátky koncert i kapela Arzén. O piatej hodine poobede boli spoločným odpočítavaním lampióny vypustené do neba.

Po vypustení lampiónov prebiehala tombola o ceny, ktoré si prišli prevziať traja šťastlivci. Po vyhlásení víťazov nasledovalo zverejnenie sumy, ktorá bola vyzbieraná počas kúpy lampiónov. Hniezdu záchrany tak tento rok poputuje skoro 6 000 eur. Do dnešných dní sa dohromady vyzbieralo viac ako 25.000 eur.

Autor: Simona Šramová
Foto: autor

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *