sobota - 2. marca, 2024
, LASH&GREY zverejňujú prvý singel z očakávaného druhého albumu

LASH&GREY zverejňujú prvý singel z očakávaného druhého albumu

Singel ‚After War‘ z druhého albumu, ktorý vychádza 24. septembra a bude niesť názov ‚Blossooms Of Your World‘, naznačuje, že sa môžeme tešiť na ďalšiu zaujímavú stránku tvorby dvojice Lash&Grey.

Ich debutový album ‚Sleepin‘ With The Lights On‘ si poslucháči v ankete Radio_Head Awards zvolili za Debut Roka 2020 a Kristína s Jakubom taktiež získali cenu Tatra Banky pre mladých tvorcov za skladbu I Wish. Album získal veľmi dobré ohlasy hudobných kritikov vo viacerých krajinách a mladej dvojici dokonca ponúkla miesto v svojom rosteri významná európska koncertná agentúra Bella Concerts, kde sa ocitli v spoločnosti mien ako Meshell Ndegeocello, Herbie Hancock, Mononeon, či Pat Metheny.

Tentokrát Kristína s Jakubom oslovili aj ďalších hudobníkov a na singli After War spolupracoval aj slovenský bubeník David Hodek a českí hudobníci Jan Jakubec, Jan Aleš, Roman Vícha a sláčikové zoskupenie S.V.A. Trio, s ktorým dvojica spolupracovala už pred rokom na svojom debute ‚Sleepin‘ With The Lights On‘.

„Chceli sme sa vložiť aj do inej polohy v akej nás veľa ľudí ešte nemalo šancu vnímať, keďže sme väčšinu koncertov zatiaľ odohrali vo dvojici, no tvoriť hudbu pre väčšie obsadenia nás vždy bavilo a určite v tom zotrváme aj do budúcna. Veríme, že to budú naši fanúšikovia vnímať ako príjemnú zmenu a budeme veľmi radi, keď dostaneme možnosť nový album prezentovať takýmto spôsobom aj na koncertoch.“

, LASH&GREY zverejňujú prvý singel z očakávaného druhého albumu

Druhý album, ktorý nesie názov Blossoms Of Your World, bude obsahovať osem pôvodných skladieb, ktoré si dvojica sama sprodukovala a zaranžovala.

„Myslíme, že sa nám podarilo posunúť ďalej v mnohých ohľadoch a naše pozvanie na spoluprácu prijali aj zvučné mená svetovej hudobnej scény. Na albume hrajú Brandon Combs, Bryan „B Dub“ White, ktorí sú v muzikantských kruhoch známi, pretože spolupracovali s menami ako Stevie Wonder, John Legend, či Leon Bridges. Veľmi nás potešila možnosť spolupracovať s Vladom Mellerom, ktorý robil mastering albumu v USA. Poslali sme mu našu hudbu a nové nahrávky a on nám okamžite veľmi pekne odpísal, že chce s nami ihneď spolupracovať a že sme ho ako rodáka zo Slovenska príjemne prekvapili. Takže máme obrovskú radosť, že človek, ktorému prešli cez ruky photo by Lenka Fitzgerald Simkova Album cover photo by Lenka Fitzgerald Šimková skladby Pink Floydu, Michaela Jacksona, Paula McCartneyho, Red Hot Chilli Peppers a mnohých daľších obrovských mien hudobného sveta, pracoval aj na našej hudbe. Roland Kánik sa nám postaral o mix albumu a odviedol veľmi profesionálnu a detailnú prácu a taktiež hosťuje na jednej skladbe.“

Zdroj: Lash & Grey

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica a Peter Lipa, Adam Ďurica a Peter Lipa nahrali spoločnú pieseň s názvom Chcel by som vedieť

Adam Ďurica a Peter Lipa nahrali spoločnú pieseň s názvom Chcel by som vedieť

„K našej spolupráci sme sa dostali pomerne dosť neskoro, vzhľadom na to, ako dlho sa …