piatok - 21. júna, 2024
, Lenka Filipová ju naspievala so svojou dcérou Lenny

Lenka Filipová ju naspievala so svojou dcérou Lenny

Autori seriálu požiadali Lenku Filipovú a Lenny, či by pre Kukačky nenaspievali spoločnú skladbu s témou rodičovstva. Vznikla tak skladba Samotní nejsme nic, duet o vzťahu rodiča k dieťaťu. Jej kratšia verzia sa objaví  ako seriálová zvučka, ale aj v plnej dĺžke.

Skladbu zložil David Solař, ten ju spoluprodukoval s Marcusom Tranom, text napísala Ester Brožová. Videoklip režíroval Marek Jarkovský, ktorý do nej zakomponoval aj rodinné zábery z detstva, vďaka čomu klip získal rodinnú atmosféru.

Pieseň Samotní nejsme nic je po troch rokoch novou skladbou, ktorú Lenka Filipová posiela do sveta. Naviac ako duet, a ešte k tomu výnimočne  so svojou dcérou Lenny. Tá Lenku doprevádza na piane a prekvapivo vymenila angličtinu za češtinu. „Skladba v češtine a pieseň s mojou mamou boli asi dve najčastejšie kladené otázky, s ktorými som sa posledné roky stretávala. Som preto rada, že poslucháčom môžeme ponúknuť niečo nové, čo spĺňa oboje,“ dodáva s úsmevom Lenny.
Klip ku skladbe vznikol v decembri  pod vedením Marka Jarkovského, ktorý naozaj vkusne prepojil zábery zo seriálu, s osobným archívom speváčok. Natáčalo sa v štúdiu producenta Davida Solařa. Pieseň spoluprodukoval spoločne s  Marcusom Tranom.

„Vďaka dejstvu seriálu dostáva pesnička v očiak divákov hlbší rozmer, a to tiež u nás hralo rolu, keď mse sa pre túto spoluprácu rozhodovali. Aj preto bolo pre nás dôležité ukázať kúsky seriálu aj v klipe,“ zaznelo od Lenky Filipovej. „Rodinnú“ atmosféru videoklipu tak umocňujú jedinečné zábery z video archívu Lenky Filipovej a Lenny. „Tento singel určite nie je našou prvou ani poslednou spoluprácou, ale myslíme, že názorne ukazuje, že na veci musí byť ten správny čas,“ zhodujú Lenny s Lenkou.

Zdroj: Tomáš Karpel, Unviersal Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …