piatok - 21. júna, 2024
, Letí k vám Holubička od Adama Ďuricu. Pozrite si aj videoklip k novej skladbe

Letí k vám Holubička od Adama Ďuricu. Pozrite si aj videoklip k novej skladbe

Adam Ďurica vydáva nový singel Holubička s nádherným umeleckým klipom. Spojenie Adamovej hudby a speváckeho talentu s textárskym umom Simy Martausovej, bolo jednoznačne zásahom do čierneho. Vznikla z toho krásna skladba plná emócií.

Zachytáva zmeny v Adamovom živote

Sima Martausová presvedčená o tom, že práve on dokáže jej textu vdýchnuť tú správnu melódiu. „Sima Martausová je veľmi talentovaná umelecká duša. Vážim si všetkých umelcov, ktorí si vedia napísať nie len hudbu, ale aj text. Sima píše krásne pesničky. Sú veľmi jemné a osobné. Keď mi poslala text k piesni Holubička, už pri jeho čítaní som počul tú melódiu, ktorá ku mne prišla akoby z neba,“ prezradil o zrode nového singla mladý tridsiatnik.

Na konečnom zvuku nie len Holubičky, ale aj celého albumu, sa do veľkej miery podieľal aj Matej Turcer, s ktorým Adam spolupracoval ako s hlavným producentom albumu a s jeho prácou je veľmi spokojný:

„Celý album 30 pre mňa znamená obdobie, ktoré zachytáva veľa zmien v mojom osobnom živote. Tie sa, pochopiteľne, následne prejavujú aj v mojej hudbe. Mateja Turcera som si vybral ako hlavného producenta albumu práve preto, aby som našiel môj nový „sound“a aby moje ďalšie skladby dostali nový kabát.“

Skladby hudobne vyzreli a dostali vážnosť

K piesni Holubička sa nakrútil aj videoklip, ktorý vznikal v ateliéri na okraji Prahy, pod vedením skúseného Jakuba Mahdala a jeho tímu z mahdies.com. Adam s ním síce ešte nepracoval, ale s výsledkom je nadmieru spokojný. Jakubovi sa totiž dokonalo podarilo vystihnúť hlavnú myšlienku pesničky. Vo videoklipe si okrem profesionálnej tanečnice zahrala aj pôvabná česká herečka Tereza Střihavková.

„Už po niekoľkýkrát som nakrúcanie klipu zveril do rúk českého režiséra. Tentokrát to bol Jakub Mahdal. Cítil som, že potrebujem zmenu a keď som si pozeral rôzne klipy, či už české alebo slovenské, viackrát sa mi stalo, že sa mi páčila práve jeho práca. Okrem toho Jakub je aj hudobník a to ma presvedčilo, aby som ho oslovil,“ vyjadril Adam uznanie českému režisérovi.

Holubička je po Jazere už druhým singlom z pripravovaného albumu 30, ktorý Adam v týchto dňoch dokončuje a jeho vydanie je naplánované na budúci mesiac. Pri oboch piesňach možno povedať, že v spevákovej tvorbe ide o výrazný posun vpred. Jeho piesne dostali vážnosť a textovo aj hudobne sú vyzretejšie. Adam sa nebál osloviť ani mnohých nových textárov, čo predpovedá, že sa môžeme tešiť na rôznorodý album.

Zdroj: Ľuba Svatá, Universal Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …