piatok - 14. júna, 2024
outdoor, Letné telo sa buduje v zime
Ilustračné foto: Mladen Mitrinovic / Shutterstock.com

Letné telo sa buduje v zime

Koľkokrát ste si v zimnom období povedali, že už konečne tento rok zapracujete na svojej postave a adekvátne ju pripravíte na ďalšie leto, aby ste sa cítili pohodlne v plavkách? Potom však príde Mikuláš s poriadnou nádielkou, Vianoce plné koláčov a množstvom jedla, oslavuje sa Nový rok, alkohol tiež nie je bezkalorický a zrazu je tu leto a na postave sa nič nezmenilo. Tento rok sa vám to môže podariť.

Vybehnite von

Pri chudnutí či pracovaní na lepšej postave platí jednoduchá zásada. Hmotnosť pôjde dole len vtedy, ak váš kalorický výdaj bude vyšší ako kalorický príjem. Je jasné, že s príchodom zimy, kedy je rýchlo tma, vonku je pochmúrne, sa ani vám veľmi nechce športovať. Čo tak ale vyskúšať outdoor športy, vďaka ktorým nielenže spálite množstvo kalórií, ale aj spoznáte prírodu, načerpáte z nej energiu a užijete si čerstvý vzduch?

Skvelé na outdoorových športoch v zime je to, že si vyberáte svoju náročnosť tým, kam sa napríklad vydáte na turistiku, akú dlhú a náročnú trasu zvolíte, prípadne aj tempo kráčania. Na Slovensku je mnoho turistických chodníkov otvorených celoročne, takže nebudete mať o nápady na výlety núdzu.

Nepodceňujte oblečenie a výbavu

Na svojej letnej a následne celoročnej postave môžete pracovať aj na lyžiarskych zjazdovkách či v bežkárskej stope. Takto zapojíte celé telo a dáte mu poriadne zabrať. Myslite však na to, aby ste boli kvalitne oblečení. Nechcete predsa po chvíli cítiť nepríjemne mokré oblečenie na koži alebo vietor, ktorý sa vám dostáva pod bundu. Vybavenie na zimné, ale aj letné športy nájdete na Sportrysy, kde je všetko potrebné pod jednou strechou.

V zime, keď sa športom unavíte a premrznete, nezabúdajte na poriadnu regeneráciu organizmu. Zájdite sa vyhriať do sauny, skočte potom do ľadovej kade, choďte do vírivky alebo na masáž. Dajte telu pocítiť, že odviedlo kus dobrej práce a odmeňte ho za to.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …