nedeľa - 14. júla, 2024
, Liam Gallagher oznámil vydanie nového albumu Why Me? Why Not.

Liam Gallagher oznámil vydanie nového albumu Why Me? Why Not.

Spevák LIAM GALLAGHER oznámil vydanie druhej sólovej platne. Kedy  bude album WHY ME? WHY NOT k dispozícii, niekdajší frontman slávnych Oasis neprezradil, na Twitteri ale ponúkol ukážku z pilotného singlu Shockwave.

Jeho sólo debut AS YOU WERE bol komerčným trhákom. V Anglicku sa album okamžite vyhupol do čela albumového rebríčka a Liam zaň takmer okamžite dostal platinový certifikát. Hneď v prvom týždni britpopová ikona predala toľko vinylových verzií, koľko sa iným nepodarilo za dlhých dvadsať rokov. Gallagher za nahrávku získal prestížne ocenenie časopisov Q, NME a GQ.

„Je báječné byť späť“ komentuje spevák aktuálne informácie v oficiálnom tlačovom prehlásení. „Nová hudba je skvelý spôsob, ako na seba upozorniť a dobrý dôvod, prečo odohrať pár ďalších koncertov. Robím to preto, aby bolo o kom hovoriť, pretože, priznajme si, bezo mňa by to bola nuda.“ Mimochodom, prvú správu o chystanej druhej platni Liam rozšíril v deň, keď jeho brat Noel oslavoval pätdesiatedruhé narodeniny.

Singel Shockwave vyjde v piatok 7.6.2019. Z ukážky je zjavné, že hlavnou inšpiráciou pre hudobníka v štúdiu boli kapely ako The Who alebo T.Rex. Liam skladbu napísal s dvoma kľúčovými mužmi, s ktorými spolupracoval aj na AS YOU WERE. Oba patria k aktuálne najžiadanejším spolupracovníkom: Andrew Wyatt získal Oscara ako spoluator skladby Shallow z oceňovaného filmu A STAR IS BORN a producent Greg Kurstin sa môže pochváliť hneď niekoľkými cenami Grammy z posledných rokov.

Detaily k novinke WHY ME? WHY NOT by mali byť zverejnené už čoskoro. „Bude to skvelý album. Lepší než ten predchádzajúci a  to je čo povedať, pretože As You Were bola úžasná platňa, však?“ hovorí sebavedomo protagonista.

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Peter Juhas, Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Slovenský pesničkár Peter Juhás, ktorý sa zviditeľnil účinkovaním v speváckej súťaži Hlas Česko-Slovenska, zverejnil nový videoklip Len s tebou, …