pondelok - 22. apríla, 2024
, Lina Mayer má novú skladbu, klip aj imidž

Lina Mayer má novú skladbu, klip aj imidž

Tento rok sa Lina Mayer blysla ako Beyoncé, Jessie J, Loreen, Adele či dokonca Tarkan, ale aj tak jej to najviac svedčí vo vlastnej „koži“. Hoci aj s oranžovými vlasmi, ktoré ukázala v klipe ku novinke Don´t leave me now.

„Často sú to naše egá, ktoré nás v živote mätú a zle vedú“

V rozhovore pre denník SME Lina Mayer povedala, že „známou sa v dnešnej dobe aj vďaka internetu dokážete stať pomerne rýchlo, ale uznanie, tak to si treba zaslúžiť.“ Zabudnite na talentové show, Lina si uznanie zaslúžila už sympatickým soundtrackom k filmu Pojedeme k moři, úspešnými rádiovkami Personal Sky a Nothing a aktuálne predstavuje novinku Don´t leave me now!

Don´t leave me now je skladba o tom, ako Lina vníma svet, emócie a vzťahy. „Text je mojou reakciou na to, ako dnes vyzerajú mnohé vzťahy. Akoby boli iba materiálnou vecou, ktorá keď sa pokazí, tak ju jednoducho vyhodíme a kúpime si novú. Chápem, že vo vzťahu môžu nastať nepríjemnosti, ale myslím si, že nemá zmysel kvôli nim stratiť všetko pekné a dobré. Možno by sme len pozornejšie mali počúvať svoje vnútro a nevzdávať sa tak rýchlo. Pretože často sú to naše egá, ktorá nás v živote mätú a zle vedú,“ hovorí Lina o novinke, pod ktorú sa producentsky podpísal  Vlado „Randy“ Gnepa. Tohto človeka netreba predstavovať, ale keby predsa len, tak spomeňte skladby Slnečná balada , Muooj Bože, Ráno v novinách a mnoho ďalších singlov Katky Knechtovej, Komajoty, Nocadeň či iných.

Vo videoklipe tancujú The Pastels

Videoklip ku skladbe Don´t leave me now režíroval ostrieľaný Laco Rychtárik. Príbeh nečakajte, cieľom bolo vytvoriť pekné „obrázky“, ktoré by podčiarkli atmosféru popovej melodickej skladby. A to pekné v klipe nie je len Lina. „Klip som zverila človeku, ktorý vie, ako premýšľam a robí vynikajúcu prácu. Aj preto je mojím dvorným režisérom. Chceli sme vytvoriť niečo jednoduché, no vizuálne zaujímavé, v klipe uvidíte aj tanečníkov z The Pastels,“ vysvetľuje Lina. Pri príležitosti novej skladby a klipu sa rozhodla oživiť tiež svoj imidž. „Keď už novinky, tak poriadne. Trúfla som si na oranžovú farbu, ktorá nech to znie akokoľvek uletene, je hitom roka 2017.“

Don´t leave me now mala vyjsť začiatkom roka, ale kvôli ponuke v televíznej show, Lina všetky ostatné aktivity odložila. A možno urobila dobre. Skladba má všetky znaky stať sa letným hitom 2017.

Lina Mayer je najnovším objavom na slovenskej hudobnej scéne. Jej tvorba sa vyznačuje moderným popovým zvukom a sviežimi zapamätateľnými melódiami.  Jej posledný singel Personal sky, ktorý speváčka zastrešila hudobne i textovo, sa stal na niekoľko týždňov najhranejšou domácou skladbou v slovenskom éteri (podľa rebríčka IFPI). V decembri 2015 vydala speváčka svoje prvé EP.  Aktuálne pracuje na ďalších skladbách.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Hnilica, Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Večne usmiaty a vždy pozitívne naladený pesničkár Juraj Hnilica. Aj takýto prívlastok si zaslúžil martinský rodák …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *