štvrtok - 20. júna, 2024
, Liptov: Rekreačné poukazy môžu prilákať ľudí investovať do zdravia
Ilustračné foto

Liptov: Rekreačné poukazy môžu prilákať ľudí investovať do zdravia

Zavedenie rekreačných poukazov môže do regiónu Liptov prilákať ľudí, ktorí v minulosti nezvykli investovať do dovoleniek a zdravia. Manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Katarína Šarafínová uviedla, že s podobným systémom podpory majú pravdepodobne najviac skúseností liptovskí kúpeľníci.

Okrem liečby akútnych ochorení alebo pooperačných stavov aktívne vstupujú aj do procesu prevencie. „Pomocou kúpeľnej liečby hradenej úplne alebo čiastočne zo zdrojov verejného zdravotníctva, prostredníctvom zdravotných poisťovní, poskytujeme služby, ktorými štát už teraz motivuje a umožňuje navštíviť kúpele, a zlepšiť si tak zdravie. Takto vnímame aj možnosť použitia rekreačných poukazov – aby slúžili nielen na oddych a rekreáciu, ale aj prispievali k podpore zdravia obyvateľstva na Slovensku,“ povedal riaditeľ Kúpeľov Lúčky Martin Beňuch.

Ešte v apríli minulého roka otvorili v jediných liptovských kúpeľoch nový kúpeľný hotel. Na sklonku minulého roka uvideli do prevádzky komplexne zrekonštruované a rozšírené balneocentrum.  Obchodno-marketingová riaditeľka hotelov Tatry mountain resorts (TMR) Katarína Lukáčová priblížila, že pre klientov, ktorí zvažujú využitie rekreačných poukazov v ich ubytovacích zariadeniach, majú pripravené viaceré ponuky a benefity. „Máme za sebou prvý mesiac platnosti poukazov. Očakávame, že vo väčšej miere sa začnú v našich zariadeniach využívať až po zimnej sezóne,“ ozrejmila.

Slováci tvoria na Liptove 65 percent hostí. „Ak by sa nám vďaka rekreačným poukazom podarilo vyťažiť mimo sezóny, teda obdobie jari a jesene, považovali by sme to za úspech. Rovnako si myslím, že vďaka poukazom môžeme zabojovať aj o tú časť obyvateľstva, ktorá chodí v lete len k moru a vďaka novele zákona sa rozhodne aj pre druhú letnú dovolenku v slovenských horách,“ skonštatovala riaditeľka OOCR Región Liptov Darina Bartková s tým, že Liptovu v tomto nahrávajú aj štatistiky. Tie potvrdzujú, že Slováci majú európske prvenstvo v trávení dovolenky na horách.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …