nedeľa - 14. júla, 2024
, Living The Dream je na svete! Slash vydal očakávaný album

Living The Dream je na svete! Slash vydal očakávaný album

Legendárny gitarista americkej kapely Guns’n’Roses Slash vydáva novinku Living The Dream. Nahral ju podobne ako predchádzajúce dva albumy so spevákom Mylesom Kennedym a doprovodnou kapelou The Conspirators.

Je to tretia radovka vydaná s týmto zoskupením. Na dvanástich originálnych skladbách sa Slash inšpiruje rôznymi hudobnými štýlmi a podáva ako vždy šťavnatý gitarový aranžmán. Klasicky nabúchané  heavy metalové piesne osviežujú funk rockové vplyvy (Read Between The Lines) alebo sedemdesiatkový groove (Serve You Right). Prvý singel z albumu, energická skladba Driving Rain bodovala v amerických rebríčkoch najlepšie za celú Slashovu kariéru. Ako vysvetľuje spevák Myles Kennedy, jeho príbeh sa točí okolo muža, ktorý je kvôli práci stále na cestách. Musí sa však vrátiť domov kvôli drogovo závislej priateľke, ktorú miluje a musí ju zachrániť. Druhý sinegl Mind Your Manners je o tom, ako sa úspešný človek nesmie nechať rozhodiť ľuďmi, ktorí mu chcú pokaziť zábavu.

Časť materiálu z novej platne  začal pripravovať ešte počas turné k predchádzajúcej nahrávke World On Fire, nápady k piesňam u neho vznikali v hoteli alebo aj na zvukovej skúške priamo pred koncertom. Podľa Mylesa Kennedyho sa tak zrodila napríklad jedna z prvých pesničiek albumu Lost Inside The Girl. Na pomoc s nahrávaním si kapela opäť prizvala producenta Michaela “Elvisa” Basketta, ktorý je známy spoluprácou s Iggy Popom alebo aj kapelami ako Alter Bridge a Incubus. Predchádzajúce albumy  Slasha a The Conspirators – World On Fire a Apocalyptic Love – sa dostali do Top 10 v rebríčkoch v dvanástich krajinách sveta  a priniesli gitaristovi veľké uznanie.

SLASH (vlastným menom Saul Hudson) sa preslávil ako gitarista legendárnej hard rockovej skupiny Guns’n’Roses. Kvôli sporom so spevákom Axl Rose ju ale v roku 1996 opustil a pridal sa k superskupine Velvet Revolver. V roku 2016 sa však ku Guns’n’Roses znovu pridal, aby spolu s nimi prešiel dlhú koncertnú šnúru nazvanú Not in This Lifetime. Podľa rebríčka Billboard ide o štvrté najzárobkovejšie turné všetkých čias. Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators podporia nový album taktiež  turné po Amerike a Európe, kde navštívia vo februári aj Prahu a Viedeň.

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Peter Juhas, Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Slovenský pesničkár Peter Juhás, ktorý sa zviditeľnil účinkovaním v speváckej súťaži Hlas Česko-Slovenska, zverejnil nový videoklip Len s tebou, …