piatok - 14. júna, 2024
, Ľudia nie sú zlí.. Takto znie tanečná verzia známeho hitu v podaní dua Drozďo & Demex

Ľudia nie sú zlí.. Takto znie tanečná verzia známeho hitu v podaní dua Drozďo & Demex

Mladí martinskí hudobní producenti Drozďo & Demex sa spojili so spevákom, skladateľom Jurajom Hnilicom a spoločne vyprodukovali novú tanečnú verziu kultového songu „Ľudia nie sú zlí“ od slovenskej kapely IMT SMILE (hudba: Ivan Tásler, text: Daniel Hevier, album: Valec 1998).

Požiadavka z TV relácie

Samotný nápad vznikol v roku 2019, keď boli Drozďo a Demex pozvaní do jednej z najsledovanejších relácií súčasnej televíznej tvorby RTVS, do relácie Petra Marcina „Neskoro večer“. Pôvodná Petrova požiadavka bola, aby mu Drozďo s Demexom pripravili ľubovoľnú skladbu, ktorú budú môcť naživo spoločne zaspievať. Úspech pripravenej skladby „Ľudia nie sú zlí“ bol neočakávane veľký, takže prirodzene viedol k rozhodnutiu vydať tento cover oficiálne.  V spolupráci s Jurajom Hnilicom tak prepracovaním pôvodného hitu kapely IMT SMILE vznikol nový tanečný hit pre DJ-ov, rádiá a kluby s nezmeneným názvom „Ľudia nie sú zlí“.

Juraj naspieval vokály vo vlastnom domácom štúdiu, finálny mix a master zrealizovali Drozďo s Demexom v ich martinskom nahrávacom štúdiu. Na videoklipe nepracoval žiadny profi kameraman, ale chalani Drozďo & Demex si ho spolu s kamarátmi natáčali sami. O strih a spracovanie sa postaral Demex, ktorý využil jeho skúsenosti so strihaním videí “S Demexom na Rybách”. Lokality záberov vo videoklipe siahajú až po Prahu.

Do konca roka stihnú toho viac

Tak ako vždy, aj tentoraz producenti z Martina sľubujú hudobný skvost. Pri promotion skladby Drozďo & Demex opäť spojili  sily so Stanom Gulášom z umeleckej agentúry a vydavateľstva Golden Entertainment.

Juraj Hnilica, ktorý len pred nedávnom vydal svoj tretí sólový album s názvom „Pohni líca“, spolupracoval počas svojej hudobnej kariéry na rôznych projektoch a bol členom kapiel Bačova fujara, Horská Chata, Editor, Problém, Nothing (v projekte Nothing nahral album „Príbeh muža“, kde okrem iných účinkoval aj herec Marián Geišberg. Album sa zároveň stal súčasťou knižky Pavla „Hiraxa“ Baričáka s rovnakým názvom). V roku 2014 v rámci svojej sólovej dráhy nahral akustickú verziu pesničky „Aká si krásna“ (na tvorbe videoklipu k tejto skladbe spolupracoval s organizáciou Greenpeace, ktorá mu poskytla unikátne zábery), s ktorou v roku 2015 zažiaril v televíznej šou v rámci celého Česka a Slovenska.

DJ-i a producenti Drozďo & Demex teda nezaháľajú ani v týchto náročných časoch pandémie COVID-19. Do konca roka ešte plánujú vydať niekoľko singlov pre tanečné kluby a rádiá. Ich produkcia je rokmi overená a mediálne žiadaná, takže je sa na čo tešiť ako teraz, tak aj pred tohtoročnými Vianocami.

Zdroj: Matej Drozdi

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Priznáva, že dostať sa z bludného kruhu závislosti mu pomohla aj láska k hudbe. Boli …