piatok - 29. marca, 2024
HK Martin, Martin ašpiroval na víťazstvo, Skalicu však v bránke podržal Bernát

Martin ašpiroval na víťazstvo, Skalicu však v bránke podržal Bernát

Do zápasu Martina so Skalicou vstúpil lepšie domáci tím, kedy už po troch minútach hry skóroval Lahtinen. Do šatní sa však išlo za nerozhodného stavu. Skalica využila početnú prevahu na ľade, kedy na 1:1 vyrovnával Kotvan. V 26. minúte sa Martinčania opäť ocitli v oslabení, ktoré sa im nepodarilo ubrániť a tak sa dostali do pozície doťahujúceho sa tímu. Vyrovnanie na 2:2 prišlo krátko po začatí tretej tretiny, kedy pre zmenu využil presilovku Martin.

Domáci mali v poslednom dejstve ešte veľké množstvo šancí dostať sa do vedenia, no ani jednu z nich nevyužili. Najviac asi mrzela nepremenená šanca v poslednej minúte, kedy sa Dírerovi nepodarilo streliť puk do prázdnej brány. Zápas sa nerozhodol ani v predĺžení a tak o deľbe bodov rozhodovali samostatné nájazdy. V nich brankár Skalice pustil za svoj chrbát len jeden puk, čo bolo nakoniec rozhodujúcim faktorom.

HK VITAR Martin – HK ESMERO Skalica 2:3 sn (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 4. Lahtinen (Charvát, Dvořák), 42. Tyczynski (Lahtinen) – 16. Kotvan (Landrigan, Janík), 26. Janáč (Vidovič), rozh. nájazd Nemec