sobota - 2. marca, 2024
, Martin Císar v novinke Navždy spieva o tenkej hranici medzi láskou a sklamaním. Nájdete sa v jeho slovách?

Martin Císar v novinke Navždy spieva o tenkej hranici medzi láskou a sklamaním. Nájdete sa v jeho slovách?

Láska, ako bezodná studnica emócií, inšpirovala už množstvo hudobníkov všetkých vekových generácií. Jedným z nich je i slovenský spevák Martin Císar, ktorý práve v týchto dňoch predstavuje emotívnu novinku Navždy.

Romantický videoklip v totožnom duchu

Pieseň je pre mňa veľmi osobnou záležitosťou. Vyznávam v nej silné city k určitej osobe. Je smutná, no aj šťastná zároveň. Ako keby sa vo mne bila realita s konkrétnou predstavou v čase, keď som ju písal,“ prezrádza hneď v úvode majiteľ jedného z najsilnejších hlasov na slovenskej hudobnej scéne Martin Císar. Hlavná myšlienka pesničky pritom nie je cudzia žiadnemu z nás. „Rozprávam v nej o svojich pocitoch k danému človeku. Spievam nielen o tom, čo cítim, ale tiež o strachu, že tieto pocity nie sú vzájomné a ja túto vzácnu osobu nakoniec stratím. Ak by sa to však stalo, verím, že vždy sa k sebe vrátime a nájdeme spoločnú cestu. Nechcem ale, aby bola pesnička vnímaná iba v smutnom kontexte. Možno ju chápať i tak, že napriek prekážkam sa dvaja ľudia stále ľúbia a sú spolu šťastní.“ Martin nepochybuje o tom, že ľudí s podobným cítením má medzi fanúšikmi viac, preto sa rozhodol vydať skladbu Navždy ako singel.

Myšlienku o láske, vzďaľovaní a hľadaní sa, či opätovných návratoch k sebe Martin pretavil aj do krásneho videoklipu. „Za lokalitu sme vybrali krásnu slovenskú prírodu v obci Pribylina a okolie Liptovskej Mary. Musím priznať, že samotné natáčanie bolo pre mňa výzvou, keďže ako herec sa necítim a zrejme ním ani nikdy nebudem,“ smeje sa dnes pri pomyslení na natáčanie úspešný finalista speváckej súťaže Hlas Česko Slovenska.

Pomohla mu dobrá kamarátka

Martinovu partnerku v klipe stvárnila jeho dlhoročná kamarátka Patrícia Orthová, členka divadelného zoskupenia Teatro Orlus. „Bol som veľmi rád, že súhlasila a na chvíľku sa z nás stali zaľúbenci. Dobre sme sa na tom zabavili. (smiech),“ vyjadril sa spevák. S jeho slovami súhlasí i Patrícia: „Natáčanie bolo fakt super, prijemná atmosféra a nádherné prostredie. Stálo to aj za tú strašnú zimu a zmrznuté končatiny v -12 stupňoch. A samozrejme, akonáhle klip nahrávate s niekým, koho dobre a dlho poznáte, vypáli to ešte lepšie. Pesnička je pre mňa veľmi nákazlivá a chytľavá, text mi v momentálnom období hovorí z duše. Verím, že vďaka silnej výpovednej hodnote sa v ňom nájdeme viacerí. Som vďačná, že ma Martin oslovil, túto ponuku si nesmierne vážim a teším sa na výsledok spolupráce,“ nešetrí chválou sympatická umelkyňa.

Zdroj: Michelle Kristová, Stella Production

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica a Peter Lipa, Adam Ďurica a Peter Lipa nahrali spoločnú pieseň s názvom Chcel by som vedieť

Adam Ďurica a Peter Lipa nahrali spoločnú pieseň s názvom Chcel by som vedieť

„K našej spolupráci sme sa dostali pomerne dosť neskoro, vzhľadom na to, ako dlho sa …