sobota - 18. mája, 2024
, Martin Geišberg: Mám rád živú, bezprostrednú akciu

Martin Geišberg: Mám rád živú, bezprostrednú akciu

Dočkali sme sa. Martin Geišberg vydal prvý pesničkový album, ktorý nám prišiel predstaviť s ďalším členom hudobného projektu Sandonoriko Danielom Špinerom. Martin prezradil, že mal v pláne nikdy nevydať klasické hudobné CD ale aj to, ako ho Daniel “bez nátlaku“ prehovoril.

Album V jabloňovom kraji vyšiel po dvanástich rokoch pôsobenia Martina Geišberga na hudobnej scéne. Texty aj hudbu písal Martin, na aranžovaní a nahrávaní sa spolupodieľal klavirista Daniel Špiner.

Na albume je štrnásť nových spoločných skladieb, v ktorých hudobníci spojili pesničkárstvo, improvizáciu, poéziu, magicko-realistické texty aj experiment. Okrem spevu je na ňom počuť gitary, klavír, akordeón, flautu aj perkusie. O bicie sa postaral Michal Fedor a kontrabas nahral Michal Šelep. Na nahrávaní sa podieľal aj Geišbergov dlhoročný bubeník a perkusionista Patrik Pačes.

Martin Geišberg je známy svojou hudobnou tvorbou, no zároveň ako dramaturg, režisér a autor divadelnej hudby. Daniel Špiner aktívne spolupracuje s viacerými slovenskými autormi a umelcami ako napríklad Katarína Koščová či Andrej Šeban.

 

Autor: Tatiana Paučinová

Webeditorka Rádia Rebeca. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

Môže vás zaujímať

Erika Jurinová, Sociálna oblasť aj naďalej patrí k prioritám ŽSK. S akými riešeniami župa prichádza?

Sociálna oblasť aj naďalej patrí k prioritám ŽSK. S akými riešeniami župa prichádza?

O nedostatku sestier sa hovorí najmä v súvislosti so zdravotníctvom, no chýbajú aj v sociálnej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *