utorok - 23. apríla, 2024
zlatý hattrick, Sme majstri! Zlatý hetrik sa stal skutočnosťou!

Sme majstri! Zlatý hetrik sa stal skutočnosťou!

Posledný krok býva spravidla najťažší. Vedeli to i slovenskí hokejbalisti, ktorí boli pred finálovým duelom o čosi mĺkvejší ako obvykle. Každý z nich sa sústredil na spoločný cieľ a ten ani nebolo treba pomenovávať nahlas. Dôležité bolo uskutočniť ho.

V prvej tretine nebola o góly núdza

Slovenský tím mal raketový nástup do zápasu, už po devätnástich sekundách hry otvoril skóre po prihrávke od svojho tradičného nahrávača Milana Rampáčka Jaroslav Martinusík. V prvej minúte si zverenci trénera Jozefa Ďurisa dokázali vypracovať už dvojgólový náskok, dve sekundy pred jej koncom poslal odrazenú loptičku do siete Michal Hrivnák. Skóre sa v úvode mohlo meniť ešte dvakrát, oba tímy totiž nastrelili tyčku. Gólové predstavenie Slovákov pokračovalo aj naďalej, hneď prvú presilovku dokázal do gólu pretaviť Boris Oravec. Nasledujúca akcia Kanaďanov však znamenala zníženie stavu, medzierku medzi betónmi Stanislava Petríka našiel Remi Laurencelle. Navyše, aj kanadský tím využil presilovku, skóroval počas nej Danick Martel. Kanadský tím začal byť po svojom druhom góle pozornejší, poctivo si dostupoval slovenských hráčov a nenechával im veľa priestoru. Súčet gólov počas úvodného dejstva sa napokon zastavil na čísle 5, Slovensko odchádzalo do kabíny s výhodou jednogólového vedenia.

Kanada bola po prestávke efektívnejšia

Druhá tretina začala v svižnom tempe. V devätnástej minúte dostal dve minúty za sekanie Miroslav Božik, Slováci však oslabenie úspešne ubránili. Dôležitý zákrok si počas neho pripísal Petrík, keď vychytal zblízka strieľajúceho Martela. Ukážkový semafor vzápätí vytiahol proti tomu istému hráčovi. Kanadské mužstvo malo viac z hry, stroskotávalo však na vynikajúcom Petríkovi, ktorý potvrdzoval skvelú turnajovú formu. Zaskvel sa však aj jeho náprotivok Tim Barlow. Počas oslabenia sa na neho rútil Patrik Svitana, jeho strelu kanadský brankár poležiačky odkopol betónom.  Mikrosúboj Petrík – Martel pokračoval, v presilovke 5 na 3 mal navrch kanadský útočník a následne pri hre štyroch slovenských hráčoch otočil skóre Marcus Power. Slováci však ešte do prestávky stihli vyrovnať zásluhou Milana Rampáčka. Ten si po vyhratom slovenskom buly potiahol loptičku až k pravej žŕdke Barlowovej bránky a zblízka ho prekonal.

Rozhodujúci moment prišiel dve minúty pred koncom

Prvú veľkú šancu tretej tretiny mal na hokejke Oravec, ktorého spoza bránky našiel nahrávkou Radovan Zelenka. Kanadský brankár bol ľahu pri pravej tyčke, Oravec ho však na dvakrát nedokázal prekonať. V nasledujúcom striedaní trafil Rampáček zblízka pre zmenu ľavú tyčku. Tridsiata ôsma minúta priniesla ďalšiu početnú výhodu pre Slovákov, za držanie poslali rozhodcovia na trestnú lavicu Patricka O´Keefa, ostala však nevyužitá. Ak druhá pätnásťminútovka patrila skôr kanadským reprezentantom, v tej tretej mali mierne navrch slovenskí. A necelé dve minúty pred koncom to potvrdili i gólom. Počas celého stretnutia Patrik Svitana viac ráz skúšal strely od modrej čiary, ujala sa však až tá v čase 43:05 počas presilovky. Kanaďania následne odvolali brankára a Hrivnák presnou strelou do prázdnej bránky potvrdil slovenské víťazstvo.

„Dúfam, že to ten autobus prežije.“ – Jozef Ďuris, tréner

„Všetci sme chceli bojovať za Slovensko. Srdiečko bolo najrozhodujúcejší faktor.“ Jozef Minárik, obranca

Pozápasová radosť v šatni zo zlatého hetriku, chalani oslavujú vo veľkom.

Slovensko – Kanada 6:4 (3:2, 1:2, 2:0)

Góly a asistencie: 00:19 Martinusík (Rampáček, Titka), 00:58 Hrivnák (Maděra), 7:22 Oravec (Bujdák, Hrivnák), 28:50 Rampáček (Titka, Kollár), 43:05 Svitana (Bujdák, Oravec), 44:08 Hrivnák – 7:56 Laurencelle (Martel, Yetman), 8:26 Martel (Escott, Kelly), 26:20 Martel (Azevedo, Laurencelle), 27:11 Power (O´Keefe, Kelly)

Rozhodcovia: Škrobák P., Škrobák M. Počet divákov: 4150

Slovensko: Petrík (Mišovec) – Minárik, Káčer, Titka, Blahút, Bujdák, Zelenka, Tupý, Dejneka – Rampáček, Martinusík, Kollár, Hrivnák, Beniač, Maděra, Oravec, Teplický, Slovák, Škultéty, Lipták, Svitana, Božík, Piják

Kanada: Barlow (Flores) – Azevedo, Babij, Fortier, Kastes, Marshall, O’Keefe, Szolga, Wild, B. Yetman – D’Abadie, Dentremont, Escott, Gingera, Du. Kelly, Dy. Kelly, Laurencelle, Marchuk, Martel, Merasty, Power, Reid, N. Yetman

hokejbal.sk

, MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

Úspešne dobojované! Sobotné stretnutie MHK Martin s Osmos Bratislava sledovalo podľa oficiálneho záznamu na štadióne …