pondelok - 20. mája, 2024
, Martin: Komu pôjde prvý plat primátora?

Martin: Komu pôjde prvý plat primátora?

Poslanci mestského zastupiteľstva na svojom prvom zasadnutí schválili plat primátora mesta Martin Jána Danka vo výške 5 067 eur v hrubom. Aj napriek počiatočným výhradám Ján Danko plat prijal, avšak rozhodol sa ho postupne venovať tým, ktorí to potrebujú. A začal už v decembri.

Nový martinský primátor Ján Danko už pred svojim samotným nástupom do funkcie avizoval niekoľko zmien. Jednou z najzásadnejších je, že svoj plat postupne rozdá, tým, ktorí to potrebujú. „Musím priznať, že pôvodne som chcel odmietnuť poberanie akéhokoľvek platu, pretože na pozíciu primátora mesta som nekandidoval s úmyslom čokoľvek zarobiť, ale, práve naopak, mestu pomôcť najviac ako sa dá,“ povedal Ján Danko.

Slovenská legislatíva však hovorí, že platy poslancov a zástupcov primátora sa odvíjajú od výšky platu primátora, čo bolo rozhodujúcim argumentom, aby svoj primátorský plat prijal. „Nikdy nechcem ísť proti svojim princípom, a preto som sa rozhodol svoj plat postupne venovať tým, ktorí financie potrebujú. Verím, že aj takýmto spôsobom sa dá napomôcť k rozvoju života v meste,“ uzatvoril martinský primátor.

Aj keď nárok na prvý plat mu vznikne až v januári 2019, práve blížiace sa vianočné sviatky prispeli k tomu, že sa už teraz rozhodol prispieť na činnosť Turčianskeho futbalového zväzu, Domu charity sv. Krištofa a dôchodcov združených v Dennom centre mesta Martin.

Zdroj: mesto Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …