piatok - 21. júna, 2024
, Martin opäť na stupňoch víťazov!

Martin opäť na stupňoch víťazov!

Kampaň pod názvom Do práce na bicykli, ktorá počas mája prebiehala v martinských uliciach, už pozná konečné výsledky. Zamestnanci miestnych firiem a organizácií najazdili na dvoch kolesách úctyhodných 30 325 kilometrov, čím mestu aj planéte ušetrili 7 661 kilogramov nevyprodukovaného CO₂. V rámci Slovenska sa tak v súťaži zaradili opäť na najvyššie priečky a v silnej konkurencii obstáli na výbornú.

Do práce na bicykli jazdilo v Martine 249 súťažiacich v 75 tímoch. Cieľom celej akcie bolo  upozorniť  na potrebu rozvoja cyklistickej infraštruktúry v meste a zamestnávateľov na potrebu vytvárania vhodných podmienok pre cyklistov na pracoviskách. Celá súťaž bola zároveň pre všetkých Martinčanov výzvou ukázať, že bicykel môže byť ideálnym spôsobom pri dochádzaní do práce, či už zo zdravotného, ekonomického, alebo dokonca časového hľadiska.

Rozvoj cyklotrás bol, je a vždy bude jednou z mojich priorít ako primátora. Nesmierne ma teší, že Martinčania bicyklujú a robia tak niečo pre svoje zdravie a životné prostredie. Ja sám sa snažím aktívne využívať bicykel a zároveň pomáhať, vždy keď je to možné.  Aj keď do práce na bicykli nechodím, pred pár dňami ste ma mohli stretnúť v rámci akcie Na bicykli deťom na trase medzi Kremnicou a Martinom, ktorou sme podporovali deti s onkologickými ochoreniami. Verím, že nadšencov, pre ktorých je svet zo sedadla bicykla krajší bude len pribúdať,“ zhodnotil primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar.

Najlepšie tímy aj jednotlivci boli ocenení na slávnostnom vyhodnotení kampane počas osláv Dní mesta Martin na Divadelnom námestí za účasti primátora mesta. Najviac kilometrov najazdil počas mája tím BAJKERY (1822 km), najlepším jednotlivcom bol  Michal Bočkay (828 km). Spomedzi zamestnávateľov bola najaktívnejšia Jesseniova lekárska fakulta, ktorej zamestnanci zostavili až 9 tímov MEDICKÝCH VČIEL. Ceny sa rozdali v celkovo piatich kategóriách, pričom hlavným lákadlom bol tento rok bicykel. O jeho šťastnej majiteľke rozhodlo žrebovanie priamo na Divadelnom námestí.

V rámci Slovenska sa do kampane zapojilo 55 miest, 916 tímov a 2 861 súťažiacich. V silnej konkurencii sa Martinu podarilo umiestniť vo väčšine hodnotených kategórií na popredných miestach. V celkovom počte najazdených kilometrov ho predbehla len Bratislava a Banská Bystrica, v kategórii kilometrov prepočítaných na počet obyvateľov iba Svit, Piešťany, Banská Bystrica a Levice. V rámci Slovenska absolvovali zamestnanci 60 248 ciest do práce na bicykli a najazdili 372 044 kilometrov. Vďaka tomu sa do ovzdušia nedostalo 93 011 kilogramov CO₂ a iných škodlivín v porovnaní s cestou autom, čím súťažiaci prispeli k zlepšeniu ovzdušia v našich mestách.

, Martin opäť na stupňoch víťazov!

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *